رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده‌های نفتی گفت: در حالی فرآورده‌های نفتی از مرز افغانستان بازگشت خورده که فرآورده‌هایی که در داخل به عنوان مواد شیمیایی سمی از آن یاد می‌شود را به عنوان بنزین استاندارد می پسندند.
سید عزت‌الله میرحسینی با اعلام اسامی جان‌باختگان حادثه ناگوار ایستگاه پمپاژ نفت کوهدشت گفت: «حسن لطفی»، «علی احمدجو»، «امین طالبیان»، «علی‌اکبر جباری» و «محمد احمد جو» از جان‌باختگان این حادثه بوده‌اند.
صنعت نفت با اعتماد به شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی موفق به طراحی و ساخت مبدل کرایوژنیک کلدباکس هفت‌جریانه شد که این موضوع ایران را به ششمین کشور تولیدکننده این محصول در جهان تبدیل کرد.
سرپرست مدیریت عملیات عمومی خارک گفت: با امضای تفاهم‌نامه بین شرکت‌ پایانه‌های نفتی ایران با مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر، برگزاری هفت دوره تخصصی فنی و حرفه‌ای در راستای توانمندسازی جوانان جویای کار مستقر در جزیره خارک عملیاتی شد.
رئیس پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت با بیان اینکه دشمن ما را در یک جنگ تمام عیار اقتصادی و مهندسی قرار داده است، گفت: نقش مجموعه گاز در بی‌اثر کردن تحریم‌ها بسیار اهمیت دارد.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی اعلام کرد:

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: پروژه کاهش مشعل سوزی در 12 پالایشگاه پارس جنوبی تاکنون 23 درصد پیشرفت داشته و انتطار داریم با تکمیل این پروژه در پایان مرداد 1403 به کاهش 850 میلیونی در سال نسبت به سال 1400برسیم.

با پایان موفقیت‌آمیز تعمیرات اساسی

مدیرعامل پتروشیمی جم گفت: سومین و بزرگ‌ترین تعمیرات اساسی تاریخ پتروشیمی جم با هدف جهش تولید، قابلیت اطمینان و رفع گلوگاه‌ها به همت کارکنان متعهد این شرکت با موفقیت کامل و بدون حادثه پیان یافت و واحدهای مجتمع عملیاتی شدند.
اسکله شماره ۱۷ در فاز ۲ پتروشیمی‌های منطقه ویژه پارس جنوبی عسلویه که از سوی شرکت پتروشیمی هنگام و با استفاده از تجهیزات داخلی و کمک متخصصان ایرانی ساخته شده، در آستانه بهره‌برداری قرار گرفت.
معاون مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: پالایشگاه‌های سیزده‌گانه مجتمع گاز پارس جنوبی از اول آبان‌ماه سال جاری با آمادگی کامل وارد تولید حداکثری گاز شده‌اند و به صورت روزانه تولید حداکثری را رصد می‌کنیم.
دومین رویداد پتروفن که در سطحی ملی و با حضور ۵۰ درصد از ظرفیت صنعت پتروشیمی کشور و ۳۵۰ شرکت دانش‌بنیان برگزار شد، با معرفی برگزیدگان نخستین دوره جایزه نوآوری صنعت پتروشیمی پایان یافت.