رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: تیم مقابله با آلودگی دریایی این اداره کل با مشارکت شهرداری، حفاظت محیط زیست و سازمان های مردم نهاد نسبت به پاک سازی ساحل بندر بوشهر از لکه های نفتی اقدام کرد.
مهدی حیدری مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در بازدید از ایستگاه تقویت فشار گاز دهلران اظهار داشت : این پروژه  با هدف جمع آوری و تقویت فشار گازهای همراه نفت میادین دانان ، آذر و دهلران تعریف و عملیاتی اجرایی آن آغاز شده و در آینده نزدیک در مدارتولید قرار می گیرد.
نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: امروز توسعه میدان‌های مشترک نفتی جزو اولویت‌های کشور است و مجلس نیز از چنین طرح‌هایی حمایت خواهد کرد.
قرارداد میدان نفتی چنگوله همسو با برنامه‌های پنج ساله توسعه کشور مبنی بر توسعه و تولید حداکثری از میدان‌های نفتی به‌ویژه میدان‌های مشترک، بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (OIEC) امضا شد.
آژانس بین‌المللی انرژی طی گزارش «سرمایه‌گذاری انرژی جهان» که هفته گذشته منتشر شد اعلام کرد: سرمایه‌گذاری در بخش‌های نوظهور جذب و ذخیره‌سازی کربن و هیدروژن کم‌کربن در سال ۲۰۲۴ افزایش می‌یابد، اگرچه چشم‌انداز اجرای پروژه‌ها نامشخص است.
مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج‌فارس از افزایش ظرفیت ۱۰۰ هزار بشکه‌ای این مجتمع پالایشگاهی در تصفیه انواع فرآورده‌های نفتی همسو با حفظ محیط زیست خبر داد.
تعمیرات اساسی واحدهای آمونیاک و اوره فاز اول مجتمع پتروشیمی پردیس پس از 12 روز فعالیت برنامه ریزی شده و منظم کارکنان این مجتمع با وجود شرایط سخت آب و هوایی منطقه پارس جنوبی، با موفقیت پایان یافت .
با پیگیری‌ های داود جعفری‌ فر؛ مدیر عامل شرکت پتروشیمی ایلام، قرارداد ساخت و‌ تامین کمپرسورهای BOG که از سال ۲۰۱۶ با یک سازنده اروپایی آغاز و سالها بلاتکلیف مانده بود تعیین تکلیف شد.
دبیرکل اوپک ضمن انتقاد از آژانس بین‌المللی انرژی درمورد پیش‌بینی توقف رشد تقاضا برای نفت در ۲۰۲۹، اعلام کرد این پیش‌بینی یک اظهار نظر خطرناک مخصوصاً برای مصرف‌کنندگان است که باعث بی‌ثباتی انرژی در مقیاسی بی‌سابقه می‌شود.