در آیین معرفی شرکت های برتر صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در سال ۱۴۰۲، شرکت پتروشیمی پردیس واقع در عسلویه استان بوشهر به عنوان یکی از شرکت های برتر و مدیرعامل این شرکت به عنوان مرد سال توسعه تکنولوژی و هوش مصنوعی صنعت پتروشیمی ایران معرفی شد.
مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: طرح تخصیص نفت‌گاز براساس اسناد حمل برخط با هدف جلوگیری از عرضه خارج از شبکه حداقل روزانه ۶ میلیون لیتر نفت‌گاز و حذف بارنامه‌های جعلی مرداد امسال در کشور اجرایی می‌شود.
در حالی که مشکلات مربوط به توقف صدها تانکر حامل سوخت صادراتی عراق به افغانستان همچنان ادامه دارد، محمدمهدی جوانمرد قصاب، مشاور اقتصادی نماینده ویژه رییس جمهور ایران در امور افغانستان می‌گوید که ترانزیت سوخت بی‌کیفیت عراق به افغانستان و مافیای سوخت افغان، چالشی برای ترانزیت سایر کشورها از مسیر ایران به این کشور است.
غلامحسین زارعی نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی در بازدید از میدان گازی خارتنگ از توابع بخش شنبه و طسوج شهرستان دشتی، اظهار کرد: توسعه میدان گازی خارتنگ نقش بسزایی در افزایش تولید گاز در سطح کشور دارد.
مدیرعامل پالایشگاه آبادان گفت: فاز دو پالایشگاه آبادان از سال ۹۶ آغاز و به دو بخش تقسیم شد، بخش اول آن با ۱.۱ میلیارد یورو به پایان رسید و بخش دوم آن نیز ۱.۷ میلیارد یورو و ۴ سال زمان نیاز دارد.