نفت و گاز ایران، هدف واقعی سفر بایدن به خاورمیانه(به قلم محمدصادق رزمی)

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده در آغاز سفر منطقه ای خود به خاورمیانه برای دیدار با مقام‌های رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه ۱۳ ژوئیه وارد فرودگاه بن‌گوریون تل‌آویو شد.

آقای بایدن در ابتدای سفر خود به خاورمیانه هدف از تور خاورمیانه ای خود را ایجاد یک ائتلاف جهانی علیه برنامه هسته ای ایران اعلام کرد، ولی همگان میدانند در دنیای سیاست آن چیزی که بر زبان آورده می شود با حقیقت ماجرا کاملا متفاوت است.

ماجرا بر سر نفت و گاز ایران است، بایدن در سفر خود سعی دارد با تحت فشار قرار دادن ایران از طریق ایجاد ائتلاف بین اعراب و رژیم صهیونیستی، ایران را به برجام برگرداند و نفت ایران را وارد بازار کند و گاز ایران را هم به متحدین خود در اروپا برساند.

تاریخ تکرار می شود و ایران دوباره پل پیروزی متفقین خواهد بود. در جنگ جهانی دوم که شوروی در آستانه شکست از آلمان بود متفقین از طریق ایران به‌کمک شوروی شتافتند و آنها را از یک شکست قطعی نجات دادند. آن زمان ایران پل پیروزی شوروی نام گرفت. حالا ۸۰ سال بعد ایران دوباره پل پیروزی متفقین شده است اما اینبار برای شکست دادن روسیه و به همین دلیل است که آقای پوتین قرار است خود را به ایران برساند تا در این سفر یقین حاصل کند که ایران در جبهه روسیه باقی خواهد ماند.

اگر تحت تاثیر فشارها و تهدیدات ایالات متحده و اتحادیه اروپا، برجام احیا شود و نفت و گاز ایران وارد بازارهای جهانی شود، آنگاه ابزار فشار روسیه بر اروپا و آمریکا یعنی انرژی بی اثر خواهد شد و اقتصاد روسیه دچار فروپاشی خواهد شد و نتیجه جنگ اوکراین شکست اقتصادی و نظامی روسیه خواهد بود، پس آمریکا و اروپا از یک طرف و روسیه از طرف دیگر در حال چانه زنی با ایران هستند تا ایران را در جبهه خود داشته باشند.

چشم اقتصاد تورم زده این روزهای جهان به ایران است. نفت و گاز ایران تنها راه میانبر کاهش تورم در اروپا و آمریکا خواهد بود و هدف همه ائتلاف ها و تهدیدهای بایدن تحت فشار قرار دادن ایران برای بازگشت به برجام و پیوستن به جبهه غربی ها است.

با در نظر گرفتن موارد ذکر شده، سفر هفته آتی آقای پوتین به تهران و همچنین سفر آقای اردوغان رییس جمهور ترکیه و عضو پیمان ناتو ( که می توان او را نماینده غربی ها دانست) بسیار مهم خواهد بود و چشم دنیا به نتیجه تصمیم حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، مقام معظم رهبری خواهد بود.

نویسنده: محمدصادق رزمی

https://roydadnaft.ir/15767کپی شد!