مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس در نشست مسئولیت های اجتماعی‎: بهبود وضعیت اشتغال در گرو همراهی جامعه محلی با صنعت نفت است

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس در نشست مسئولیت های اجتماعی شهرستان عسلویه گفت:بهبود وضعیت اشتغال در گرو همراهی جامعه محلی با صنعت نفت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی منطقه ویژه پارس، سکینه الماسی نماینده مردم دیر،کنگان،جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی در نشست شوراهای شهر و روستا شهرستان عسلویه با محوریت مسئولیت اجتماعی که صبح امروز (چهارشنبه ۱۰ بهمن) در شهرداری نخل تقی برگزار شد گفت: بیکاری،آب و محیط زیست از مهمترین چالش های پیش روی کشور است اما این موضوع در عسلویه اندکی متفاوت است و خوشبختانه با حضور آقای موسوی گام های خوبی در این زمینه برداشته شده است که ادامه این روند نیازمند همراهی مردم است .

وی ادامه داد: طی سه ماهه اخیر اشتغال کارجویان عسلویه از شتاب خوبی برخوردار بوده و با روند فعلی امید می رود طی ماه های آینده روند اشتغال منطقه بهبود یابد.

سید پیروز موسوی مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس نیز در این نشست گفت:  مردم شهرستان عسلویه همواره میزبانان خوبی برای صنعت نفت بوده اند و تمام تلاش ما و در راس آن وزیر نفت بر آن است که با درک وضعیت موجود مشکلات این منطقه مرتفع شود.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس تاکید کرد: هم اکنون بسیاری از پروژه ها به بهره برداری رسیده است و  لازم است برای بهبود وضعیت اشتغال منطقه دیدگاه های موجود در این زمینه نیز تغییر یابد که تمرکز بر بخش خدمات،کشاورزی و … از مهمترین آن است که می توانیم این بخش ها را تقویت کنیم.

موسوی با اشاره به سهم خدمات در اشتغال کشورهای توسعه یافته گفت: باید بپذیریم که صنعت به تنهایی نمی تواند بخش اشتغال کشور را به دوش بکشد و برای ارتقاء اشتغال منطقه باید بخش خدمات تقویت شود.

وی همچنین در این جلسه طی تماس تلفنی با مدیر عامل پتروشیمی سبلان در خصوص آزمون استخدامی این پتروشیمی با بیان یک خبر خوش گفت:  جذب ۶۵ درصد مشاغل تخصصی و ۱۰۰ درصد مشاغل خدماتی از میان نیروهای بومی (صرفا شهرستان عسلویه) خواهد بود و آقای زالی مدیر عامل پتروشیمی نیز در این زمینه همراهی و همکاری لازم را خواهند داشت.

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس همچنین از برگزاری اولین دوره مسابقات فوتبال شهرستان عسلویه خبر داد و گفت: هدف از برگزاری این مسابقات «استعداد یابی» برای حضور جوانان عسلویه در تیم فوتبال پارس جنوبی جم در لیگ برتر کشور است که امیدواریم سهم جوانان عسلویه در باشگاه پارس جنوبی بیش از پیش شود.

در این مراسم همچنین از پیراهن این دوره از مسابقات رونمایی شد و سازمان منطقه ویژه پارس برای ۱۳ تیم حاضر در این مسابقات مجموعه ای کامل از لوازم ورزشی در اختیار قرار می دهد.

https://roydadnaft.ir/560کپی شد!