افزایش قابل توجه تولید نفت در دولت سیزدهم با اقدام‌های «جواد اوجی»

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با ارزیابی مثبت از فعالیت‌های وزیر نفت، گفت: حضور موفق اوجی در وزارت نفت دولت سیزدهم سبب تعیین‌تکلیف میدان‌های مشترک شد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با ارزیابی مثبت از فعالیت‌های وزیر نفت، گفت: حضور موفق اوجی در وزارت نفت دولت سیزدهم سبب تعیین‌تکلیف میدان‌های مشترک شد.

به گزارش رویداد نفت به‌نقل از خبرگزاری مهر، موسی احمدی درباره رشد سرمایه‌گذاری در صنعت نفت و گاز در دولت سیزدهم توضیح داد: صنعت نفت و گاز یکی از صنایع سودده در ایران و دیگر کشورها به‌شمار می‌رود.

وی با تأکید بر اینکه حجم سرمایه گذاری خارجی در دو سال و نیم فعالیت دولت سیزدهم، چهار برابر شده است، افزود: این سرمایه‌گذاری در گام نخست سبب توسعه میدان‌های نفت و گاز شد و در مراحل بعد افزایش برداشت را در پی دارد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: در دولت سیزدهم شاهد سرمایه‌گذاری ۲۸.۵ میلیارد دلاری در صنعت نفت و گاز بودیم که این حجم سرمایه‌گذاری توانست بیش از ۱۰۰ پروژه در صنعت نفت و گاز کشور را تکمیل کند.

احمدی بیان کرد: دولت سیزدهم، دولتی عملگرا بود و خارج از تشریفات و امضای قراردادها، نگاه اجرایی به قراردادهای مختلف صنعت نفت و گاز داشت و این موضوع سبب جهش در صنعت نفت و گاز و سرمایه‌گذاری در آن شد.

وی تصریح کرد: در زمان مدیریت اوجی غالب میدان‌های نفتی مشترک تعیین‌تکلیف شدند که این موضوع می‌تواند سبب افزایش تولید نفت در سال‌های آینده شود.

https://roydadnaft.ir/32072کپی شد!
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.