قرارداد گازی با ترکمنستان با قیمتی کمتر از زمان برجام به امضا رسید

معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور خبر داد، با استفاده از ظرفیت شانگهای قرارداد گازی با کشور ترکمنستان با قیمیتی کمتر از زمان برجام به امضا رسید.

معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور خبر داد، با استفاده از ظرفیت شانگهای قرارداد گازی با کشور ترکمنستان با قیمیتی کمتر از زمان برجام به امضا رسید.

به گزارش رویداد نفت؛ محمد جمشیدی معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور که برای حضور در اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در آستانه قزاقستان به سر می‌برد، از امضای قرارداد گازی با کشور ترکمنستان با قیمیتی کمتر از زمان برجام خبر داد.

بر طبق این قرارداد، روند خرید و سوآپ گاز از ترکمنستان به ایران که می‌تواند مشکل قدیمی ساکنین شمال کشور در فصل سرما را به صورت قطعی حل کند و در زمان دولت روحانی متوقف شده بود، حالا و با استفاده از ظرفیت سازمان شانگهای به نتیجه رسید.

محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری  به منظور شرکت و سخنرانی در بیست و چهارمین اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای در صدر هیئت عالیرتبه سیاسی و اقتصادی به قزاقستان سفر کرده است،

مخبر  امروز  (پنجشنبه) علاوه بر شرکت و سخنرانی در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای، دیدارهای دوجانبه‌ای با برخی سران کشورهای عضو این سازمان خواهد داشت.

سال گذشته و در بیست و سومین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای که به میزبانی هند و به شکل مجازی برگزار شد، جمهوری اسلامی ایران رسماً به عنوان یکی از اعضای اصلی این سازمان معرفی شد.

https://roydadnaft.ir/32016کپی شد!
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.