بهادری جهرمی: فاز ۱۱ پارس جنوبی که معطل شرق و غرب بود در دولت سیزدهم فعال شد

سخنگوی دولت با بیان اینکه وزارت نفت و محیط زیست همکاری خوبی در دولت سیزدهم داشتند، گفت: فاز ۱۱ پارس جنوبی که معطل شرق و غرب مانده بود که در دولت سیزدهم فعال شد.
سخنگوی دولت با بیان اینکه وزارت نفت و محیط زیست همکاری خوبی در دولت سیزدهم داشتند، گفت: فاز ۱۱ پارس جنوبی که معطل شرق و غرب مانده بود که در دولت سیزدهم فعال شد.

به گزارش رویداد نفت، علی بهادری جهرمی در نشست خبری  مشترک با وزیر نفت و رئیس سازمان محیط زیست، ضمن تبریک هفته قوه قضائیه از اقدامات این قوه تشکر کرد.

سخنگوی دولت ادامه داد: نوع نگاه دولت در توسعه و رشد و تحول‌آفرینی در حوزه سرمایه‌گذاری، مبتنی بر نگاه حمایتی از محیط زیست بوده است. در برخی از ادوار شاهد توقف توسعه به بهانه محیط زیست و یا تخریب محیط زیست به بهانه توسعه بودیم.

بهادری جهرمی با اشاره به اینکه توسعه در دولت سیزدهم محیط زیست پایه بوده است، گفت:  در عین حفاظت از منابع محیط زیستی، به توسعه توجه کرده  و چرخش نگاه به سمت صیانت از منابع محیط زیست در عین بهره‌برداری از آن بوده است. مجموعه وزارت نفت در طول مدیریت دولت سیزدهم، کاملا نوآور بود و اقدامات و ایده‌های جدید در دستور کار بود.

وی با بیان اینکه ذخیره سازی گاز، خط انتقال فرآورده برای نخستین بار اتفاق افتاد، تصریح کرد: ۱۷ هزار تانکر در کشور داریم که گاهی تاثیرات مخرب دارند که به سمت خط انتقال فرآورده حرکت کردیم.  وزارت نفت در حوزه‌های فرهنگی و مسئولیت اجتماعی پیشرو بودند، در حوزه فیلم‌سازی هم تلاش کرده که یادآور تلاش‌های وزارت نفت در دوران جنگ بوده است.

وی افزود: در جمع‌آوری گازهای فلر و از بین بردن آثار آن که نتیجه آن کاهش آلودگی محیط زیست بود، این وزارت خانه نوآور بود. در حوزه حمایت از جوانان نخبه، وزارت نفت رتبه‌های برتر را کسب کرده است، فاز ۱۱ پارس جنوبی که معطل شرق و غرب مانده بود که در دولت سیزدهم فعال شد.

بهادری جهرمی با بیان اینکه همکاری و تعامل فرابخشی وزارت نفت، با سایر بخش‌ها باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: در فصل اوج مصرف برق هستیم و نمای بیرونی این است که شاید فقط وزارت نیرو را محور اصلی این موضوع می‌دانند اما همکاری فرابخشی در تغییر ساعت کاری و تامین سوخت نیروگاه‌ها نیازمند همراهی بخش‌های مختلف از جمله وزارت نفت است.

سخنگوی دولت بیان داست: یکی از یادگارهای شهید رئیسی کالابرگ‌هایی برای تامین معیشت مردم در دهک‌های پایین بود که در قوانین بودجه آن پیش‌بینی نشده بود و برای تامین منابع وزارت نفت پیشرو بود.

https://roydadnaft.ir/31818کپی شد!
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.