وزیر نفت: سکوی ۱۳ آلفای پارس جنوبی آماده بهره‌برداری رسمی است/ برای توسعه میدان یادآوران معطل خارجی‌ها نماندیم

وزیر نفت از آمادگی برای بهره‌برداری رسمی از سکوی ۱۳ آلفای پارس جنوبی خبر داد و گفت: ظرفیت برداشت این سکو ابتدا ۵ تا ۶ میلیون مترمکعب است که در آینده به ۲۱ تا ۲۲ میلیون مترمکعب می‌رسد.

وزیر نفت از آمادگی برای بهره‌برداری رسمی از سکوی ۱۳ آلفای پارس جنوبی خبر داد و گفت: ظرفیت برداشت این سکو ابتدا ۵ تا ۶ میلیون مترمکعب است که در آینده به ۲۱ تا ۲۲ میلیون مترمکعب می‌رسد.

به گزارش رویداد نفت، جواد اوجی امروز (چهارشنبه، ۲۳ خرداد) در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران بیان کرد: تسویه‌حساب و پرداخت خسارت‌های سکوی ۱۳ آلفای میدان گازی مشترک پارس جنوبی که در دولت گذشته بر اثر برخورد یک کشتی تجاری بحرینی آسیب فراوانی دیده بود و به بهره‌برداری نرسید، در دولت سیزدهم با تأکید شهید رئیسی انجام شد. هم‌اکنون بازسازی و نوسازی این سکو که به سکوی فاز ۱۱ شباهت دارد تکمیل شده است و آماده بهره‌برداری از آن هستیم.

وی افزود: این دومین سکوی پارس جنوبی است که در دولت سیزدهم به بهره‌برداری می‌رسد، ظرفیت برداشت گاز با این سکو ابتدا روزانه ۵ تا ۶ میلیون مترمکعب خواهد بود و در آینده با بهره‌برداری کامل به ۲۱ تا ۲۲ میلیون مترمکعب در روز می‌رسد.

وزیر نفت تصریح کرد: امروز نیز در دولت این موضوع اعلام شد و از سرپرست ریاست‌جمهوری برای بهره‌برداری از این سکو دعوت کردیم.

اوجی با اشاره به موضوع جمع‌آوری گازهای مشعل، گفت: تا امروز روزانه ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب گازهای مشعل جمع‌آوری شده و اکنون تأسیسات برای جمع‌آوری روزانه ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب هم آماده بهره‌برداری است.

وی ادامه داد: میدان مشترک نفتی چنگوله با استفاده از توان پیمانکاران و سرمایه‌گذاران داخلی آماده امضای قرارداد شده است.

وزیر نفت تصریح کرد: در فاز دوم میدان نفتی مشترک یادآوران نیز که فاز نخست آن را شرکت‌های خارجی اجرا کرده بودند، معطل آنها نماندیم و با بهره‌گیری از توان داخلی، عملیات اجرایی آن را از هفته آینده آغاز خواهیم کرد.

https://roydadnaft.ir/31692کپی شد!
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.