وزیر نفت: خنثی کردن توطئه دشمن در انفجار خطوط لوله گاز کاری بی‌نظیر بود/علاقه‌مندی پاکستان به احیای خط لوله گازی آی‌پی

وزیر نفت گفت: «خنثی کردن توطئه اسرائیلی انفجار خطوط لوله انتقال گاز کشور کاری بی‌نظیر بود.»

وزیر نفت گفت: «خنثی کردن توطئه اسرائیلی انفجار خطوط لوله انتقال گاز کشور کاری بی‌نظیر بود.»

به گزارش رویداد نفت به نقل از ایرنا، جواد اوجی امروز (چهارشنبه، دوم اسفندماه) در حاشیه نشست هیئت دولت و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: انفجار خطوط لوله گاز کشور توطئه اسرائیلی بود، در این حادثه یک کار بی‌نظیر انجام شد و آن اینکه توطئه دشمن خنثی شد.

وی با بیان اینکه در کوتاه‌ترین زمان ممکن خطوط لوله گازی که بیشتر در مناطق کوهستانی و سخت‌گذر بود، ترمیم و دوباره به بهره‌برداری رسید، افزود: در پی این حادثه در هیچ کجای کشور قطعی گاز نداشتیم.

وزیر نفت تصریح کرد: دشمن‌ قصد داشت با قطع گاز بخش خانگی در استان‌های بزرگ، مردم را دچار مشکل کند، اما به لطف خدا و همت متخصصان صنعت نفت موفق نشد، زیرا در تمام حوزه صنعت نفت چه بالادست و چه پایین‌دست آمادگی کامل داشتیم.

اوجی با اشاره به اینکه این اقدام خبیثانه و توطئه دشمن خنثی و به‌خوبی مدیریت شد، اظهار کرد : دو ساعت از انفجار نگذشته بود که همه تجهیزات مستقر شدند و در کوتاه‌ترین زمان خطوط ترمیم شد و به بهره‌داری رسید.

وی ضمن اشاره به علاقه‌مندی دولت اسلام‌آباد به احیای پروژه صادرات گاز ایران به پاکستان، از آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای ارسال گاز به این کشور خبر داد.

https://roydadnaft.ir/30168کپی شد!