تولید بیش از ۱۷ میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی

مدیر پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی اعلام کرد: در سال گذشته، با تکیه بر خلاقیت و اقدامات نوآورانه متخصصان وکارکنان بیش از۱۷ میلیون بشکه میعانات گازی در پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی تولید شده است.

به گزارش شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی، محمد نعمتی همچنین گفت: در جهت افزایش تولید گاز و محصولات جانبی در سال جاری اقدامات شاخص و نوآورانه‌ی را در دستور کار قرار داده‌ایم و حجم تولید را افزایش خواهیم داد. 

وی با بیان اینکه بهره‌مندی از نیروی انسانی کارآمد و توانمند یکی از شاخص‌های مهم و حیاتی این مجموعه می‌باشد، ادامه داد: در سال ۱۴۰۱ در سایه همدلی و کارگروهی کارکنان این مجموعه بیش از ۱۷ میلیون متر مکعب گاز تولید و به خط سراسری انتقال داده شد. 

نعمتی اظهار کرد: در همین بازه زمانی، بیش از ۱۷ میلیون بشکه میعانات گازی و ۲۳۷ هزار تن محصول اتان نیز در پالایشگاه دهم پارس جنوبی تولید و در چرخش اقتصادی کشور نقش بسیار موثری را نشان داده است. 

مدیر پالایشگاه دهم مجتمع گاز پارس جنوبی تصریح کرد: تعامل و همکاری بسیار خوبی با شرکت‌های دانش‌‌بنیان و سازندگان داخلی داشته‌ایم و توانسته‌ایم با استفاده و نصب قطعات و تجهیزات راهبردی و با کیفیت ساخت داخل در سال گذشته بیش از ۳۵۷ هزار تن پروپان و ۳۱۸ هزار تن بوتان در پالایشگاه دهم پارس جنوبی تولید نماییم. 

وی در ادامه به تولید محصول با کیفیت و دانه‌بندی شده گوگرد در این مجموعه اشاره نمود و بیان کرد: با تلاش متخصصان و کارکنان پالایشگاه دهم پارس جنوبی و با انجام اقدامات کلیدی و اصلاحی در سال ۱۴۰۱، بیش از ۸۰ هزار تن گوگرد در این مجموعه تولید شده است. 

نعمتی اظهار کرد: با انجام تعمیرات تجهیزات حیاتی در سراسر پالایشگاه دهم پارس جنوبی با همت و توان متخصصان این مجموعه در سالی که گذشت موفق به کاهش ۳۰ درصدی فلرینگ نسبت به سال قبل از آن شدیم که این دستاورد مهم گامی ارزشمند در جهت حمایت از محیط زیست پیرامونی می‌باشد.

https://roydadnaft.ir/23077کپی شد!