بازدید دانشجویان دکتری مهندسی نفت از فاز ۱۴ عسلویه در قالب “تورهای علمی”

برنامه بازدید دانشجویان دکتری مهندسی نفت و انرژی از فاز ۱۴ عسلویه به همت بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

در ادامه برگزاری برنامه‌های فرهنگی و با هدف آشنایی مستعدان برتر با آخرین دستاوردهای محققان بومی و ارتقاء حس خودباوری ملی در آنان، جمعی از دانشجویان دکتری مهندسی نفت و انرژی، به همراه عباس ابراهیمی؛ معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان از فاز ۱۴ عسلویه که به تازگی توسط رئیس جمهور افتتاح شده، بازدید کردند.

بازدید از شرکت‌های مختلف پتروشیمی در عسلویه و آشنایی با آخرین فناوری و دانش‌ فنی کسب‌شده توسط محققان بومی در حوزه نفت و گاز، بخش دیگری از این برنامه بود. این برنامه با تعامل وزارت نفت و بنیاد ملی نخبگان و همچنین همکاری سخنگوی دولت سیزدهم برگزار شد. 

موضوع برگزاری “تورهای علمی” در کشور از گذشته به صورت بسیار کم و محدود برقرار بوده است و آنطور که باید و شاید جدی گرفته نشده و به آن پرداخته نشد تا اینکه مقام معظم رهبری در دیدارهای اخیر خود با نخبگان تأکید کردند که باید به صورت ویژه بحث “تورهای علمی” در دستور کار قرار گیرد.

برگزاری تورهای علمی برای دانش‌آموزان، دانشجویان همچنین مستعدین برتر و نخبگان باعث می‌شود که آنها از نزدیک با مجموعه‌های صنعتی و کارخانجات و مجموعه‌های پیشرفته کشور آشنا شوند که از دل این تورها و بازدیدهای علمی، فرصت‌های فراوانی نیز ایجاد می‌شود که مهم‌ترین آنها ایجاد امید و نشاط در بین دانشجویان و نخبگان علمی و تلاش برای ساختن آینده بهتر کشور است.

انتهای پیام/ تسنیم

https://roydadnaft.ir/22626کپی شد!