نگاه ویژه شرکت پایانه های نفتی ایران به محیط زیست

مدیریت ارشد شرکت پایانه های نفتی ایران گفت: یکی از اولویت مهم شرکت، توجه به مقوله ایمنی و حفظ محیط زیست است و در این راستا موضوع آموزش و فرهنگ سازی در سطوح مختلف عملیاتی، پشتیبانی و اجرایی سازمان مورد تاکید است.

به گزارش شرکت پایانه های نفتی ایران، عباس غریبی با بیان اینکه شرکت پایانه های نفتی ایران مانند سایر شرکت ها، متعهد به انجام و رعایت الزامات و مقررات در زمینه حفاظت از محیط زیست است گفت: توسعه و تعمیق سیستم های زیست محیطی با توجه به توسعه روز افزون انتظارات ذینفعان کلیدی همواره مورد توجه جدی مدیران این شرکت بوده است که بمنظور بالا بردن توان عملیاتی شرکت و کنترل، مقابله و جمع آوری آلودگی های نفتی در دریا، شرکت پایانه های نفتی ایران اقدام به تهیه و تامین تجهیزات مقابله با آلودگی نفتی در مناطق عملیاتی کرده است.

وی توجه به الزامات ایمنی در صنعت نفت را بسیار مهم دانست و گفت: این فرهنگ سازمانی باید در نگاه، تفکر و رفتار همه کارکنان نهادینه شده و اولویت اصلی فعالیت های عملیاتی تلقی شود.

مدیریت ارشد شرکت پایانه های نفتی ایران به اقدامات عملی این شرکت در راستای حفاظت از محیط زیست اشاره کرد و افزود: در پایانه نفتی خارگ و سایر مناطق عملیاتی شرکت اقدامات خوب و مناسبی را در راستای تحقق مفاد قانون حفاظت از محیط زیست انجام شده که می توان به پاکسازی خاکهای آلوده با استفاده از پودر های میکروبی، امحا پسماند های ویژه مانند لامپ های سوخته و مستعمل فلورسنت، بازیافت زباله ها، استفاده از فیلتر شنی بر روی پساب خروجی از مخازن و انجام مانور های مختلف ایمنی و حفاظتی و … اشاره نمود.

گفتنی است پروژه پژوهشی طراحی و تولید نمونه پودری میکروبی جهت رفع آلودگی های نفتی برای اولین بار در کشور با همکاری مشترک شرکت پایانه نفتی ایران به مدیریت پژوهش و فناوری شرکت ملی نفت ایران و جهاد دانشگاهی دانشگاه شهید بهشتی به مرحله اجرا در آمد که منجر به تولید صنعتی پودر مذکور جهت پاکسازی خاک های آلوده به مواد نفتی نفت گردید.

دستاوردهای اجرایی و عملیاتی این پروژه سبب شد تا در ششمین جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نفت این پروژه به عنوان پروژه پژوهشی برتر انتخاب و موفق به دریافت لوح تقدیر گردد.

https://roydadnaft.ir/22532کپی شد!