لازم است در مواردی مانند گاز و برق الگوی مصرف تعریف شود

رئیس‌جمهوری گفت: در موضوع آب، برق و گاز و اینگونه مسائل حتماً لازم است الگوی مصرف تعریف شود و در رسانه ملی و توسط آنهایی که تریبون‌دار هستند، بر الگوی مصرف صحیح تبلیغ شود.

سیدابراهیم رئیسی امروز (دوشنبه، هفتم فروردین‌ماه) در همایش سراسری مدیران دولت مردمی با بیان اینکه در آغاز به‌کار دولت سیزدهم با مشکلاتی روبه‌روبودیم، اظهار کرد: در اوایل پارسال با حمله سایبری به پمپ‌بنزین‌های سراسر کشور روبه‌رو شدیم و دشمنان ۴۸ ساعت همه جایگاه‌های توزیع بنزین را از کار انداختند.

وی افزود: فکر می‌کردند در این موضوع می‌توانند بحران اجتماعی ایجاد کنند و به واسطه آن نارضایتی تشدید شود، اما دیدیم که مردم با هوشیاری عمل کردند و مسئولان و وزارت نفت نیز پیگیری کردند و مشکل برطرف شد. دشمنان همه توطئه‌ها را به‌کار بردند تا بین مردم و مسئولان فاصله بیاندازند، اما موفق نشدند.

رئیس‌جمهوری به بیان برخی ناترازی‌ها از جمله ناترازی در بخش انرژی اشاره و تصریح کرد: این ناترازی‌ها را باید تراز کرد که تراز کردن آن به اقدام و عمل و به تلاش شبانه‌روزی نیاز دارد.

رئیسی ادامه داد: انضباط مالی در دولت بسیار مهم است؛ رهبری در سخنرانیشان در مشهد در مورد جلوگیری از اسراف صحبت‌هایی فرمودند که مخاطب نخست دولتی‌ها هستند. البته مردم هم مخاطب هستند، اما اول ما مخاطب هستیم.

وی گفت: در آب، برق و گاز و اینگونه مسائل حتماً لازم است الگوی مصرف تعریف شود. در رسانه ملی و از سوی آنهایی که تریبون‌دار هستند بر الگوی مصرف صحیح تبلیغ شود؛ اینکه ۱۰۶ میلیون، ۱۱۴ میلیون یا ۱۴۴ میلیون لیتر بنزین در یک روز مصرف شود، تا کجا می‌خواهیم پیش برویم؟ حتی با وجودی که کارخانه، پالایشگاه‌ها یا پتروپالایشگاه‌های دیگری هم ایجاد می‌کنیم.

رئیس‌جمهوری یادآور شد: دولت باید انضباط مالی را با جلوگیری از اسراف از خود آغاز کند، از این رو همه دستگاه‌ها و بخش‌ها در ارتباط با خودمان را موظف بدانیم تا کم‌هزینه و پربهره حرکت داشته باشیم.

https://roydadnaft.ir/22422کپی شد!