تشریفات قانونی آغاز طرح پتروشیمی گلستان انجام شد

رییس کل دادگستری گلستان با اعلام خبر تعیین تکلیف پتروشیمی این استان گفت: با تدابیر و دستورهای ویژه رییس قوه قضاییه پس از سفر به گلستان، همه تشریفات قانونی طی شده و فقط برگزاری مجمع دوم که منتهی به افزایش سرمایه و ورود هلدینگ جدید می‌شود، باقی مانده است.

به گزارش روابط عمومی دادگستری گلستان حیدر آسیابی در جلسه ویدئو کنفرانسی با رییس قوه قضاییه اظهارداشت: با این افزایش سرمایه از سوی هلیدنگ خلیج‌فارس به عنوان سرمایه‌گذار جدید، از اواخر فروردین این پروژه از سر گرفته می‌شود.

وی بیان کرد: با از سرگیری این پروژه اشتغال چند هزار نفری و همچنین تزریق بیش از ۴۰۰ هزار میلیارد ریال به استان از رهاوردهای آن خواهد بود.

وی در ادامه این جلسه به متلاشی شدن باند فساد و ارتشا در شهرداری و شورای شهر گرگان طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: این پرونده به بازداشت شهردار و دو نفر از اعضای شورای شهر این شهر منتهی شد و پرونده همچنان در مرحله دادرسی و تکمیل تحقیقات در دادسرای گرگان است.

وی شناسایی و انهدام باند ارتشا در جهاد کشاورزی استان در حوزه نهاده‌های دامی را از دیگر اقدامات شاخص دستگاه قضایی با کمک دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی استان در راستای مبارزه با فساد در سال گذشته برشمرد و گفت: تاکنون چند تن از مدیران و کارکنان این اداره بازداشت شده و کیفرخواست متهمان صادر شده است.

رییس کل دادگستری گلستان همچنین گزارشی از روند رسیدگی به پرونده پولشویی در موسسه نور نیز ارائه کرد و گفت: ۲ جلسه این دادگاه اسفند ماه سال ۱۴۰۱ برگزار شد که به قرائت کیفرخواست و شنیدن شکایت شاکیان گذشت و ۲ جلسه دیگر هم فروردین ماه برگزار خواهد شد.

آسیابی در ادامه این جلسه از تلاش‌های دادگستری استان برای پیشگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در زیارت گرگان گفت و افزود: با ایجاد ایستگاه ایست و بازرسی در تنها ورودی به این روستا، جلوی انتقال مصالح گرفته شد و امروز به جرات می‌توانیم ادعا کنیم پس از ۲ دهه ساخت و سازهای غیرمجاز در این منطقه متوقف شده است.

وی ادامه داد: ۴۰۶ مورد قلع و قمع بناهای غیرمجاز در زمین‌های کشاورزی و باغی از دیگر تلاش‌های دستگاه قضایی در سال گذشته بود که با اجرای آن ۲۴ هکتار زمین آزادسازی شد.

وی تصریح کرد: مسدود کردن ۴۰۴ حلقه چاه کشاورزی غیرمجاز، آزادسازی ۱۳۰ هکتار از حریم و بستر رودخانه‌های استان و ۵۱۵ هکتار از اراضی ملی از دیگر تلاش‌های دادگستری استان در راستای حفظ حقوق بیت المال در سال ۱۴۰۱ بود که امسال هم باقوت دنبال خواهیم کرد.

رییس کل دادگستری گلستان گفت: سال گذشته ۸۴ آب بندان غیرمجاز که بیش از ۲۵ سال در استان قدمت داشتند تخریب شد که در نتیجه این اقدام بیش از ۲۰ میلیون مترمکعب آب، معادل یک سد رهاسازی شد که در راستای توزیع عادلانه آب به ویژه در بین کشاورزان پایین دست این رودخانه اثرگذار بود.

https://roydadnaft.ir/22419کپی شد!