نشتی خط انتقال گاز نیروگاه بعثت پارس جنوبی رفع شد

سالاری گفت: نشتی خط انتقال گاز نیروگاه متمرکز مجتمع با اتکا به دانش فنی و فناوری کارکنان جوان و کارآمد این مجموعه، با رعایت دقیق مسائل ایمنی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن رفع شد.

به گزارش وزارت نفت، «مجید سالاری» در این باره توضیح داد: با وجود فرسودگی زیاد و نشتی جزئی در چند نقطه از خط لوله گاز نیروگاه متمرکز بعثت در سال ۱۴۰۱ و به مخاطره انداختن عملیات بهره‌برداری نیروگاه و تأمین برق ایمن، عملیات رفع نشتی خط گاز این مجموعه کلید خورد.

وی بیان‌داشت: پروژه عملیات رفع نشتی خط گاز نیروگاه برق بعثت با تکیه بر دانش فنی، خلاقیت و فناوری جدید نیروهای جوان این مجموعه با بهترین کیفیت و ایمنی بالا در بازه زمانی ۵۴ ساعت طبق برنامه‌ریزی و مطابق دستورالعمل‌های عملیاتی و هماهنگی لازم با ارکان شبکه برق پارس به سرانجام بسیار مطلوب رسید.

معاون نیروگاه متمرکز مجتمع گاز پارس جنوبی به نقش سازنده و راهبردی این نیروگاه در تولید مستمر و پایدار گاز در پارس جنوبی اشاره و تصریح‌کرد: گاز مصرفی واحدهای شش‌گانه نیروگاه متمرکز پارس جنوبی از طریق دو منبع خط گاز سراسری IGAT۴ و پالایشگاه پنجم پارس جنوبی پس از کاهش فشار در ایستگاه تقلیل فشار گاز این نیروگاه تأمین می‌شود و در زمستان بسیار سخت پارسال نقش بسیار مهم و اساسی برای تأمین گاز مورد نیاز هموطنان ایفا کرد.

سالاری گفت: با اخذ مجوز خاموشی نیروگاه از واحد دیسپچینگ‌های ملی برق و گاز کشور، برق مورد نیاز پالایشگاه‌های سایت یک و دو از طریق نیروگاه ایران ال‌ان‌جی و شبکه سراسری برق تأمین شد و عملیات بی‌فشار کردن ایستگاه گاز و خطوط گاز نیروگاه به صورت شبانه‌روزی در دستور کار قرار گرفت.

https://roydadnaft.ir/22416کپی شد!