اشتغال جوانان بومی استان در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی ضروری است

استاندار بوشهر یکی از خواسته‌های مردم استان بوشهر را اشتغال جوانان بومی استان در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی دانست و گفت: این خواسته به حق باید مورد توجه ویژه قرار گیرد و اجرایی شود.

احمد محمدی زاده در نشست با مسئولان صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و دیگر حوزه‌های نفتی مستقر در استان بوشهر اظهار داشت: در فصل زمستان خدمات مسئولان صنعت نفت و گاز قابل ستایش و تقدیر است و با وجود اینکه زمستان سردی ثبت شد، ولی کارکنان این مجموعه با تلاش و شبانه‌روزی خدمات قابل توجهی به جامعه عرضه کردند.

وی با بیان اینکه استان بوشهر از قابلیت‌های مهم در عرصه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی برخوردار است افزود: پایانه نفتی صادراتی ایران در جزیره خارگ یکی از ظرفیت‌های استان است و در جریان جنگ تحمیلی بیش از ۲ هزار بار از سوی دشمن بعثی عراق بمباران شد، ولی کارکنان صنعت نفت و مردم مقاوم خارگ اجازه توقف صادرات نفت ندادند و خدمات شایانی ارائه شد.

استاندار بوشهر نقش صنعت نفت در کنار سپاه پاسداران در حفاظت از جزیره خارگ را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: خدمات صنعت نفت در عرصه‌های مختلف مقابله با تحریم‌ها و جنگ اقتصادی قابل توجه و درخور تحسین است.

محمدی زاده به پیشرفت و توسعه صنعت نفت پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: پارس جنوبی یکی از دستاورد‌های مهم انقلاب اسلامی است که جایگاه مهمی در اقتصاد، تولید و سرمایه‌گذاری ایران دارد.

وی بومی شدن فناوری و تخصص در عرصه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در ایران اسلامی را یکی دیگر از دستاورد‌های انقلاب برشمرد و افزود: با استفاده از شرایط تحریم، متخصصان داخلی توانستند به فناوری طراحی، ساخت، تجهیز، نصب و راه‌اندازی فاز‌های پارس جنوبی دست یابند و توسعه فاز‌های ۱۴، ۱۵ و ۱۶ پارس جنوبی تماماً به دست متخصصان ایرانی راه‌اندازی و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

https://roydadnaft.ir/22254کپی شد!