کاهش تولید جهانی نفت به پایین‌ترین رقم طی ۷ ماه گذشته

تولید جهانی نفت ۳۶۵ هزار بشکه در روز در ژانویه کاهش یافت و به پایین‌ترین رقم طی ۷ ماه گذشته رسید.

 به گزارش اویل پرایس، کاهش تولید تولیدکنندگان بزرگی مانند کانادا، عراق، روسیه و بحرین، سطح تولید جهانی نفت را در اولین ماه از سال جاری میلادی به پایین‌ترین رقم طی ۷ ماه گذشته رساند.

 اطلاعات منتشرشده از سوی مؤسسه ابتکار داده‌های نفتی (جودی) نشان می‌دهد تولید جهانی نفت ۳۶۵ هزار بشکه در روز در ژانویه پایین آمده‌است که سومین ماه پیاپی کاهش تولید بوده‌است.

 تولید نفت روسیه یک ماه پس‌از اجرایی شدن سقف قیمت تعیین‌شده توسط گروه ۷ و تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه صادرات نفت دریایی این کشور، ۴۷ هزار بشکه در روز کاهش یافت و به ۹٫۹۸ میلیون بشکه در روز رسید که پایین‌ترین سطح تولید نفت روسیه طی سه ماه قبل‌ از آن و ۲۷۷ هزار بشکه در روز پایین‌تر از ژانویه ۲۰۲۲ بود.

 مصرف جهانی نفت هم در ژانویه بدون در نظر گرفتن اطلاعات مصرف در چین کاهش یافت.

 ذخایر جهانی نفت و محصولات نفتی ۱۰۱٫۹ میلیون بشکه افزایش یافته و به بالاترین رقم طی ۱۱ ماه گذشته رسیده است، اما ۳۰۴ میلیون بشکه پایین‌تر از متوسط پنج‌ساله قرار دارد.

 تقاضای جهانی برای گاز طبیعی در ژانویه کاهش یافت که یک اتفاق غیرعادی در زمستان برای نیمکره شمالی بود. مصرف گاز طبیعی در اتحادیه اروپا و انگلیس روی‌هم‌رفته به پایین‌ترین رقم طی ۵ سال گذشته رسید.

https://roydadnaft.ir/22159کپی شد!