سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از فروش نفت ۴۲ درصد تعیین شد

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ گفت: سهم صندوق توسعه ملی در بودجه سال آینده از ۴۰ درصد به ۴۲ درصد افزایش یافت و این موضوع براساس ایراد شورای نگهبان اصلاح شد.

رحیم زارع در حاشیه نشست امروز (دوشنبه، ۲۲ اسفندماه) کمیسیون تلفیق برای بررسی ایرادهای شورای نگهبان به لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: امسال مجلس در بررسی بودجه محدودیت‌های زمانی داشت که از شورای نگهبان و هیئت‌عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام در بررسی لایحه بودجه تشکر می‌کنیم.

وی افزود: ایرادهایی از سوی شورای نگهبان به لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ گرفته شده که قابل رفع است، البته برخی از آنها به بررسی دقیق‌تر و بیشتر نیاز دارد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه با اشاره به رفع ایرادهای جزیی لایحه بودجه در جلسه امروز کمیسیون تلفیق تصریح کرد: کمیسیون تلفیق در خصوص ایراد به تبصره یک لایحه بودجه در زمینه سهم صندوق توسعه ملی و درصد افزایش آن از منابع حاصل از صادرات نفت مصوب کرد که بر اساس مبنا قرار گرفتن برنامه ششم توسعه، سهم صندوق توسعه ملی در بودجه سال ۱۴۰۲ از ۴۰ درصد به ۴۲ درصد افزایش یابد و این موضوع را بر اساس ایراد شورای نگهبان اصلاح کرد.

زارع با بیان اینکه کمیسیون تلفیق نیز برای بررسی بقیه ایرادها به لایحه بودجه فردا نشستی خواهد داشت، اظهار کرد: مجلس فردا (سه‌شنبه، ۲۳ اسفندماه) به موارد عادی در دستور کار صحن، رسیدگی می‌کند و پیش‌بینی می‌شود مجلس روز چهارشنبه (۲۴ اسفندماه) در نوبت صبح و عصر درباره ایرادهای شورای نگهبان به لایحه بودجه تصمیم‌گیری نهایی را انجام دهد.

https://roydadnaft.ir/22013کپی شد!