رشد ۴۲ درصدی تولید ال.پی.جی در پارس جنوبی

باهوش مدیر عامل مجتمع گاز پارس جنوبی از رشد ۴۲ درصدی تولید ال.پی.جی در مجتمع پارس جنوبی خبر داد.

احمد باهوش در حاشیه بازدید از پالایشگاه‌های مجتمع گاز پارس جنوبی اظهار داشت: زمستان امسال علیرغم برودت بالای هوا و نیاز به مصرف بالای گاز، تولید را بالاتر بردیم و بدون مشکل این زمستان را سپری کردیم.

وی افزود: کاهش گازهای اضافی در پارس جنوبی از اولویت‌های صنعت نفت در سال آینده است و با دستور رئیس جمهور و وزیر نفت، به حول و قوه الهی در این مسیر اهتمام جدی داریم.

مدیر عامل مجتمع گاز پارس جنوبی خاطر نشان کرد: با راه‌اندازی فاز ۱۴ پارس جنوبی در سفر رئیس جمهور، روزانه ۵۰ میلیون متر مکعب گاز در پالایشگاه فاز ۱۴ برداشت و به شبکه سراسری ارسال می‌شود.

باهوش تصریح کرد: تکمیل پروژه‌های مختلف بویژه در حوزه کاهش آلاینده‌های زیست محیطی در این مجتمع در دستور کار قرار دارد و اقدامات موثری در این عرصه انجام شده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر تولید و فرآورش گاز و ارسال به شبکه سراسری، تولید گاز مایع و میعانات گازی و گوگرد و … نیز با شتاب خوبی در مجتمع انجام شده است.

مدیر عامل مجتمع گاز پارس جنوبی از رشد ۴۲ درصدی تولید ال.پی.جی در پارس جنوبی خبر داد و گفت: در ۱۱ ماه سال جاری از ابتدای فروردین تا پایان بهمن‌ماه، تولید گاز مایع (ال ان جی) نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۲ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی افزود: شرکت‌های دانش بنیان و فناور در افزایش تولید گاز مایع، نقش موثری داشته‌اند که این روند تداوم خواهد داشت.

https://roydadnaft.ir/22007کپی شد!