گام‌های رو به جلو برای بومی سازی کامل تجهیزات صنعت نفت

مدیر برنامه ریزی تلفیق شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب بومی سازی کامل تجهیزات و قطعه‌های مورد نیاز صنعت نفت را از مهم‌ترین اهداف این شرکت عنوان کرد.

مجید اُرشم درخصوص ساخت تجهیزات مورد نیاز صنایع بالادستی نفت گفت: ۳۳ هزار کیلومتر لوله کشی در سایز‌های مختلف وجود دارد که نگهداری آن‌ها نیازمند بازرسی هستند.

وی توپک‌های هوشمند را یکی از تجهیزات مورد نیاز برای بازرسی و عیب یابی خطوط لوله انتقال نفت و گاز برشمرد و افزود: در سال‌های قبل برای تامین این تجهیز راهبردی و مهم متکی به خارج کشور بودیم، اما با کار‌های بنیادی انجام شده و مذاکره با شرکت‌های دانش بنیان و برخی از صنایع، تلاش کردیم این توپک‌های هوشمند بومی سازی شوند.

به گفته آقای ارشم؛ توپک‌های هوشمند نقش مهمی در نگهداری و انتقال سیالات شامل؛ نفت و گاز شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ایفا می‌کنند.

این مقام مسئول درخصوص ساخت قطعه‌ها و تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت می‌گوید: با نگاه تحولی آقای دانشی، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به این موضوع، گام بعدی این شرکت، ساخت تجهیز به طور کامل شامل؛ توربین، کمپرسور و تلمبه‌ها است که مهم‌ترین تجهیزات در دست ساخت و قلب تپنده صنعت بالادستی نفت محسوب می‌شوند.

مدیر برنامه ریزی تلفیق شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با بیان اینکه تجهیزات یاد شده تاکنون از سایر کشور‌ها خریداری می‌شدند، ادامه داد: با تلاش شرکت‌های دانش بنیان و تولیدکنندگان داخلی این تجهیزات ساخته می‌شوند و مورد آزمایش میدانی قرار می‌گیرند و درصورت دریافت نتیجه مثبت، گام‌های بعدی تولید و نصب و راه اندازی آن‌ها انجام خواهد شد.

https://roydadnaft.ir/21166کپی شد!