بازدید امام جمعه بوشهر از پارس جنوبی/ تساوی تولید و میزان مصرف گاز نگران‌کننده است

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر مصرف بهینه گاز را یک ضرورت دانست و گفت: در حال حاضر تولید و میزان مصرف مساوی است که بسیار نگران کننده و لازم است الگوی بهینه مصرف گاز در تمام بخش‌ها مورد توجه قرار گرفته شود.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری شامگاه دوشنبه در جمع کارکنان پارس جنوبی با قدردانی و سپاسگزاری از فعالیت شبانه‌روزی در منطقه پارس جنوبی در تولید گاز مصرفی کشور اظهار داشت: استان بوشهر از توانمندی بالایی در حوزه صنایع بالادستی و پایین دستی صنعت نفت دارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه صنعت نفت پس از پیروزی انقلاب اسلامی تحول عظیمی کرده است گفت: صنعت نفت ایران اسلامی در تولید گاز و چرخه آن حماسه‌ای در حوزه دانشی، اجرایی و فناوری ایجاد کرده است و تاریخ صنعت نفت ثبت است.

امام جمعه بوشهر این استان را در حوزه انرژی هسته‌ای، فسیلی و هیدرو کربنیک در کشور مهم دانست و خاطر نشان کرد: مولفه تولید انرژی نفت، گاز و هسته‌ای یکی از مولفه‌ای قدرت و اقتدار محسوب می‌شود که ایران اسلامی از این نعمت برخوردار است.

وی یکی از پایه‌های نظم نوین جهانی را انرژی، اقتصاد و مدیریت آن دانست و تصریح کرد: ایران اسلامی با داشتن منابع و ذخایر انرژی در همه حوزه‌ها و صنایع پایین دستی مایه اقتدار و قدرت است.

صفایی بوشهری با بیان اینکه در بازدید چند ساعته مشخص شد که کارکنان در تولید، استخراج، انتقال و راه‌اندازی صنایع گاز از توانمندی بالایی برخوردار هستند گفت: در تمام عرصه‌های تولید و انتقال و مدیریت گاز در منطقه پارس جنوبی بومی سازی شده و هیچ‌گونه وابستگی به دیگر کشورها وجود ندارد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر یکی از مولفه‌های انقلاب اسلامی استقلال در همه زمینه‌ها از جمله استقلال اقتصادی و صنعتی دانست و تأکید کرد: با پیروزی ‌انقلاب نظام اسلامی ایران از اسارت کشورهای دیگر آزاد شد و اکنون در تولید انرژی ایران از جایگاه مهمی برخوردار است.

امام جمعه بوشهر با اشاره استقرار ۳۷ سکوی گازی در میدان پارس جنوبی در خلیج‌فارس منطقه عسلویه گفت: اکنون در همه ابعاد تولید، توزیع، انتقال و مدیریت گاز  مهندسان، متخصصان و کارکنان ایرانی نقش آفرینی می‌کنند که مایه مباهات و افتخار است.

وی منطقه پارس جنوبی در تولید گاز مصرفی ایران اسلامی را افسران خط مقاومت اقتصادی و پیشرفت نظام اسلامی ایران دانست و بیان کرد: اکنون ۷۵ درصد گاز مصرفی ایران از این منطقه مهم تولید و توزیع می‌شود.

صفایی بوشهری تولید گاز، مواد خام مورد نیاز صنایع بالا و پایین دستی و پتروشیمی‌ها را از ویژگی‌های پارس جنوبی دانست و خاطر نشان کرد اکنون در شبانه‌روز ۷۰۵ میلیون مترمکعب گاز از منطقه پارس جنوبی تولید و در نقاط مختلف کشور توزیع می‌شود که بر اساس برنامه‌ریزی، تولید انرژی گاز تا سال ۱۴۰۳ به بیش از یک میلیارد مترمکعب در شبانه‌روز افزایش می‌یابد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر مصرف بهینه گاز را یک ضرورت دانست و بیان کرد: اکنون تولید و میزان مصرف مساوی است که بسیار نگران کننده و لازم است الگوی بهینه مصرف گاز در همه بخش‌ها مورد توجه قرار گرفته شود.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: اصلاح و بهینه مصرف گاز سبب اقتدار بیشتر ایران اسلامی و افزایش خدمات به مردم می‌شود.

امام جمعه کارکنان منطقه پارس جنوبی در تولید گاز مصرفی ایران اسلامی را افسران خط مقاومت اقتصادی و پیشرفت نظام اسلامی ایران دانست و گفت: اکنون ۷۵ درصد گاز مصرفی ایران از این منطقه مهم تولید و توزیع می‌شود.

بر اساس گزارش تسنیم از عسلویه، امام جمعه بوشهر برای سپاسگزاری به کارکنان منطقه پارس جنوبی در سفری به عسلویه با حضور در آخرین نقطه مرز دریایی ایران بر روی سکوی اکتشاف گاز در آب‌های نیلگون خلیج همیشه فارس، پالایشگاه اول مجتمع گازی پارس جنوبی و مجتمع بندری پارس جنوبی، ضمن بازدید و دیدار با کارکنان صنعت گاز در منطقه عسلویه، از آنها به جهت مجاهدت در این زمینه قدردانی کرد.

https://roydadnaft.ir/20702کپی شد!