سرپرست پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران منصوب شد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی دکتر مسعود اسفنده را به سمت سرپرست پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران منصوب کرد.

با حکم دکتر محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دکتر مسعود اسفنده عضو هیئت علمی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران به عنوان سرپرست این پژوهشگاه منصوب شد.

متن حکم انتصاب دکتر زلفی گل خطاب به دکتر اسفنده به شرح ذیل است:

«جناب آقای دکتـر  مسعود اسفنـده

سلام علیکم

نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جنابعالی  و بنا بر پیشنهاد معاون محترم پژوهشی  به موجب این حکم به سمت “سرپرست پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران” منصوب  می‌شوید.

انتظار می‌رود با پیروی از آموزه‌های اسلامی، مبانی علمی، روحیه انقلابی، راهبردهای اساسی دولت مردمی و جلب همکاری استادان، مدیران، یاوران علمی (کارکنان) آن پژوهشگاه، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری ایفا کنید. انتظار می‌رود که با توکل به خداوند متعال مأموریت و وظایف آن پژوهشگاه را به شرح ذیل به انجام برسانید:

گسترش پژوهش‌های نیاز محور و جهت دهی تحقیقات به سمت حل نیازهای حال و آینده کشور

تعریف طرح‌های کلان ملی مورد نیاز کشور در حوزه پلیمر و پتروشیمی و اجرای آنها از طریق همکاری با ذی نفعان و بازیگران بخش‌های خصوصی و دولتی

ارتباط مستمر با صنایع مرتبط برای ارائه مشاوره و حل مسائل موجود بر سر راه تولید محصولات استراتژیک

ایجاد فضا، شرایط و مشوق‌های مناسب برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در زیر ساختهای پژوهشگاه، تعامل و تکامل هم افزا و برد-برد برای اجرای پروژه‌های مشترک

ارتباط مستمر با گروه‌ها و دانشکده‌های مرتبط دانشگاه‌های کشور و استفاده از ظرفیت آنها برای انجام طرح‌های کلان ملی

همکاری تخصصی  و مرتبط در اجرای موفق نظام ایده‌ها و نیازها (نان)

استفاده از ظرفیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی و محققان پسا دکتری برای اجرای طرح‌های کاربردی و توسعه‌ای دارای بهره بردار بالقوه و بالفعل

توجه ویژه به تجاری‌سازی دستاوردهای علمی، تحقیقاتی، فناوری و نوآوری از طریق مراکز رشد و پارک‌های علم و فناوری

ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی آزمایشگاهی در قالب بسترها و شبکه‌های ملی

شناسایی و همکاری مؤثر با انجمن‌های علمی و دانشمندان و پژوهشگران در حوزه مأموریت‌های پژوهشگاه

توفیق روزافزون جنابعالی را در پیشبرد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله ‌العالی)، از درگاه پروردگار متعال خواستارم.»

به نقل از روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مسعود اسفنده(۱۳۴۴ دزفول) دانش آموخته رشته مهندسی پلیمر، عضو هیئت علمی پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران با مرتبه استاد تمام است و پیش از این  مسئولیت معاونت‌های اداری، مالی و پژوهشی این پژوهشگاه را برعهده داشته است.

از دکتر اسفنده تاکنون سه عنوان کتاب و بیش از ۱۰۰ مقاله در مجلات معتبر علمی و پژوهشی در داخل و خارج از کشور منتشر شده است.

وزیر علوم در نامه جداگانه‌ای از خدمات و زحمات دکتر مهدی نیکومنش، رئیس سابق پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران در زمان تصدی مدیریت این پژوهشگاه قدردانی کرد.

انتهای پیام

https://roydadnaft.ir/19926کپی شد!