قدردانی دکتر مخبر از مردم فهیم ایران برای کمک به مدیریت مصرف گاز در روزهای گذشته/ تلاش های شرکت ملی گاز برای جلوگیری از قطعی و تامین مصارف مردم ستودنی است

معاون اول رییس جمهور ظهر امروز جمعه با حضور در مرکز مدیریت دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران در جریان روند تولید، توزیع و میزان مصرف گاز کشور در روزهای گذشته با توجه به برودت شدید هوا قرار گرفت.

دکتر مخبر در بازدید از این مرکز و ارتباط مستقیم و ویدئو کنفرانسی با مجتمع گاز پارس جنوبی و همچنین مرکز دیسپچینگ استان های خراسان رضوی و گلستان گزارشی از میزان تولید و استخراج گاز، پایداری شبکه توزیع و مصارف مورد نیاز مردم دریافت کرد.

معاون اول رییس جمهور همچنین در حاشیه این بازدید و در کارگروه هماهنگی و تامین پایدار سوخت زمستانی ۱۴۰۱ با قدردانی از مردم فهیم ایران به دلیل همکاری با دولت و کمک به مدیریت مصرف گاز در کشور در روزهای گذشته تاکید کرد: ملت بزرگ، فرهیخته و اصیل ایران با برودت هوا در روزهای گذشته حماسه ای دیگر در همکاری با دولت سیزدهم آفریدند و مسئولانه در مدیریت مصرف گاز به زحمتکشان وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران کمک کردند تا توانستیم با توجه به سرمای شدید و کم سابقه هوا با وضعیت مناسب و خوبی از این مرحله گذر کنیم.

دکتر مخبر همچنین از مردم خواست با توجه به پیش بینی های هواشناسی مبنی بر کاهش دمای هوا در روزهای آینده همکاری های خود را با خادمان شان در شرکت ملی گاز همچنان ادامه دهند.

معاون اول رییس جمهور همچنین با قدردانی از رسانه ها و سازمان صدا و سیما برای اهتمام ویژه و اقدام جدی در خصوص آگاهی بخشی و فرهنگسازی برای مردم، از اقدامات وزیر نفت و دست اندرکاران شرکت ملی گاز ایران در حوزه چرخه تولید و توزیع تا مصرف انرژی و گاز تقدیر کرد و افزود: تلاش های شبانه روزی این دستگاه ها در روزهای گذشته برای جلوگیری از کمبود و یا قطع گاز در کشور ستودنی است. خوشبختانه وزارت نفت از ماه های گذشته پیش بینی ها و اقدامات لازم برای مدیریت مصرف گاز در کشور از جمله ذخیره سازی، نوسازی ناوگان حمل و نقل، افزایش تولید و بهسازی خطوط انتقال گاز را آغاز کرده بود که خوشبختانه در زمان کنونی شاهد به ثمر نشستن زحمات این وزارتخانه بودیم.

وی همچنین به مزیت اساسی و نعمت خدادادی گاز و نفت در کشور اشاره و تاکید کرد: متاسفانه در سالهای گذشته سرمایه گذاری مناسبی در این بخش انجام نشده بود که اگر صورت میگرفت، میتوانست در این برهه زمانی به عنوان یکی از مولفه های اقتدار اقتصادی نظام جمهوری اسلامی در منطقه و جهان شناخته شود اما در عین حال در دولت سیزدهم، سرمایه گذاری وسیعی برای بهره گیری از این ظرفیت بزرگ انجام شده تا کمک شایان توجهی به بهبود معیشت و سرانه درآمد مردم شود و در عین حال بتوانیم در روزهای سرد زمستانی صادرات گاز به کشورهای همسایه انجام دهیم.

گفتنی است طبق گزارش وزارت نفت حداکثر تولید گاز خام در کشور ۹۹۰ میلیون متر مکعب و میزان گاز تزریقی به شبکه گازرسانی بعد از پالایشگاه ۸۴۵ میلیون متر مکعب در روز می باشد که با کاهش دما میزان مصارف بخش خانگی، تجاری و صنایع تا ۶۸۵ میلیون متر مکعب در روز افزایش یافت و رکورد مصرف در کشور شکسته شد.

https://roydadnaft.ir/19767کپی شد!