گام‌های بلند پردیس برای خودکفایی با تکیه بر دانش فنی بومی

تعمیرات اساسی فاز اول اوره و آمونیاک پتروشیمی پردیس از ۸ دی ماه آغاز شده و براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته تا ۳ بهمن ماه ۱۴۰۱ به پایان خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی پردیس با همراهی جمعی از مدیران ارشد مجتمع، از عملیات تعمیرات اساسی فاز اول شرکت بازدید کرد.

دکتر غلامرضا جمشیدی در این بازدید در جریان آخرین فعالیت‌های صورت گرفته و دستاورد‌های بی نظیر این دوره تعمیراتی قرار گرفت و با کارگران و متخصصان اداره تعمیرات دیدار و گفتگو کرد.

مدیرعامل پتروشیمی پردیس با عرض خدا قوت و خسته نباشید به نیرو‌های حاضر در برنامه تعمیرات اساسی فاز اول شرکت اظهار داشت: هر سال با بالا رفتن میزان برودت هوا و افزایش مصارف گاز خانگی، ما با مشکل اساسی قطعی گاز مواجه می‌شویم که اثر زیادی بر میزان تولید و صادرات شرکت دارد. همکاران ما در اداره تعمیرات ناچار به استفاده از این فرصت برای انجام تعمیرات اساسی سالانه هستند.

وی با اشاره به برنامه ریزی اصولی و پیش بینی‌های دقیق صورت گرفته برای تعمیرات اساسی فاز اول شرکت اذعان کرد: مهندسین و متخصصین پرتلاش ما در اداره تعمیرات با تکیه بر دانش فنی و توان تخصصی خود اقداماتی را انجام داده اند که برخی از آن‌ها برای اولین بار در سطح شرکت‌های پتروشیمی و پالایشگاه‌های فعال در منطقه اتفاق افتاده است.

دکتر جمشیدی ادامه داد: مدیریت دانش و مهندسی معکوس تجهیزات با حساسیت بالا برای قطع وابستگی به شرکت‌های خارجی، استفاده از ظرفیت نیرو‌های متخصص شرکت بدون حضور پیمانکار خارجی، انجام کار‌های حجیم تعمیراتی که برخی برای اولین بار در سطح مجتمع اتفاق می‌افتد و مدیریت بهینه منابع انسانی برای کاهش بکارگیری نفرات خارج از شرکت از دستاورد‌های ارزنده و قابل تقدیر این دوره از تعمیرات است که بهبود چشمگیر شاخص‌های KPI را در پی داشته است.

تعویض کاتالیست راکتور ۱۰۰۵ با کاتالیست ایرانی، تعمیر ماشین آلات حساس از جمله کمپرسور‌ها در حجم وسیع با تخصص اداره تعمیرات بدون برون سپاری، تعمیر تاور ۲۰۰۲ که منجر به از رفتن چالش‌های تولید خواهد گردید همچنین تعویض UPS فاز یک، باز و بسته کردن ۸۰ تجهیز ثابت، ۴۳ دستگاه ماشینری، ۱۸۰ ولو، کنترل ولو و psv همراه با ساخت مبتکرانه قطعات مورد نیاز در کارگاه تراشکاری، ۱۵۰۰ روتین ابزار دقیق، ۱۵۰ روتین واحد برق و ۴۵۰ مترمکعب پکینگ از شاخص‌ترین فعالیت‌های صورت گرفته در تعمیرات اساسی فاز اول پتروشیمی پردیس است.

تعمیرات اساسی فاز اول اوره و آمونیاک پتروشیمی پردیس از ۸ دی ماه آغاز شده و براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته تا ۳ بهمن ماه ۱۴۰۱ به پایان خواهد رسید.

https://roydadnaft.ir/19725کپی شد!