آغاز پیش راه‌اندازی واحد آمونیاک هنگام از ابتدای اسفندماه

معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب‌وکار شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به پیشرفت ۸۶ درصدی ساخت واحدهای اوره و آمونیاک پتروشیمی هنگام اظهار کرد: مراحل پیش‌راه‌اندازی گام نخست این طرح باید از یکم اسفندماه امسال آغاز شود.

به گزارش شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، حسن نشان‌زاده در حاشیه بازدید از طرح‌های گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس در عسلویه با بیان اینکه تعیین تکلیف مراحل ساخت، تسریع و تسهیل در راه‌اندازی و آغاز بهره‌برداری طرح‌های اولویت‌دار در دستور کار قرار گرفته است، درباره وضع ساخت پتروشیمی صدف خلیج فارس گفت: با بهره‌برداری از این طرح شاهد تولید یک محصول راهبردی در صنایع پایین‌دستی پتروشیمی خواهیم بود.

وی با اشاره به پیشرفت ۷۳ درصدی ساخت این طرح تولیدکننده ESBR خواستار تعیین تکلیف قراردادهای تأمین خوراک و یوتیلیتی این طرح پتروشیمی شد و افزود: تاکنون بیش از ۹ میلیون و ۲۵۰ هزار ساعت کار بدون حادثه در این پروژه حاصل شده که امیدواریم با همین وضعیت کار بدون حادثه شاهد بهره‌برداری از آن باشیم.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب‌وکار شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در ادامه خواستار بازگشایی درِ انبارهای مجتمع‌های پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس به‌منظور تأمین بخشی از کالا و تجهیزات این طرح شد و ادامه داد: با هدف چابک‌سازی ساختار پروژه باید شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی به‌عنوان «مدیریت پروژه متمرکز» در این طرح مشارکت کند که به‌طور قطع به پیمانکار و کارفرما برای تسریع و تسهیل در فرآیند ساخت و آغاز مراحل راه‌اندازی کمک خواهد کرد.

آغاز راه‌اندازی پتروشیمی آپادانا خلیج فارس از سال ۱۴۰۲

نشان‌زاده همچنین در حاشیه بازدید از پتروشیمی آپادانا خلیج فارس هم با اشاره به پیشرفت ۸۴ درصدی این طرح متانول گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات پیش روی ساخت طرح‌ها و پروژه‌ها در صنعت نفت و پتروشیمی تأخیر مدیران در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی است و این تأخیر به صرف زمان بیشتری در ساخت و تحویل پروژه‌ها منجر شده است.

وی خواستار جدیت بیشتر مدیران این پتروشیمی برای تصمیم‌گیری و تعیین تکلیف اقدام‌های در حال اجرا برای تکمیل و بهره‌برداری این طرح شد و افزود: پایش منظم و ماهانه این پروژه در دستور کار شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود مراحل راه‌اندازی و بهره‌برداری از این طرح سال ۱۴۰۲ آغاز شود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه کسب‌وکار شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس در ادامه بازدید از طرح‌های در حال ساخت عسلویه با اشاره به پیشرفت ۸۶ درصدی ساخت واحدهای اوره و آمونیاک پتروشیمی هنگام اظهار کرد: مراحل پیش راه‌اندازی این طرح باید از یکم اسفندماه امسال آغاز شود و آستانه تحمل برای هرگونه تأخیر در راه‌اندازی این طرح به پایان رسیده است.

نشان‌زاده همچنین با ارائه پیشنهادهایی خواستار پیش‌راه‌اندازی و راه‌اندازی خط لوله و تأسیسات مشعل، مخازن ذخیره‌سازی آمونیاک، خط لوله صادرات آمونیاک و آماده‌سازی پایانه پتروشیمی برای تسریع در فرآیند راه‌اندازی واحد تولید آمونیاک پتروشیمی هنگام شد.

https://roydadnaft.ir/18769کپی شد!