جمع‌آوری و بازیافت گازهای مشعل‌های صنایع پارس جنوبی آغاز شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از آغاز جمع‌آوری و بازیافت گاز در حال سوخت پالایشگاه و مجتمع‌های پتروشیمی پارس جنوبی خبر داد و گفت: ۱۳۰ فلر ‌صنایع و تأسیسات در منطقه پارس جنوبی شناسایی شده است.

فرهاد قلی‌نژاد از تدوین سند طرح جامع کاهش و رفع آلودگی‌های محیط زیست در مناطق صنعتی در جنوب استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: کاهش آلایندگی زیست محیطی در دستور کار قرار دارد و پالایشگاه‌ها و صنایع پتروشیمی موظف به اجرا هستند.

وی پیشرفت طرح‌های کاهش آلایندگی زیست محیطی در منطقه پارس جنوبی را برشمرد و گفت: بر اساس بررسی‌ها طرح جامع کاهش و رفع آلودگی‌های محیط زیست منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، عسلویه و کنگان بین ۳۰ تا ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی‌ دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر با اشاره به آغاز جمع‌آوری و بازیافت گاز در حال سوخت پالایشگاه و مجتمع‌های پتروشیمی پارس جنوبی گفت: ایجاد تصفیه‌خانه مرکزی فاضلاب، جمع‌آوری و بازیافت گازهای فلر صنایع پارس جنوبی، مدیریت پسماند و حفاظت از خاک مورد توجه در منطقه ویژه پارس قرار دارد.

قلی‌نژاد با اشاره به تشکیل کارگروه ملی کاهش آلایندگی در منطقه پارس جنوبی تصریح کرد: ۱۳۰ فلر ‌صنایع و تاسیسات در منطقه پارس جنوبی شناسایی شده که بر اساس مصوبه دولت جمع‌آوری و بازیافت می‌شود.

وی بیان کرد: بر اساس مصوبه دولت آخرین زمان اجرا جمع‌آوری گاز فلرهای تاسیسات پارس جنوبی تا سال ۱۴۰۲ تعیین شده است.

https://roydadnaft.ir/18744کپی شد!