دلایل ذکر شده برای عدم تولید گاز شیرین معقول نیست

وزیر نفت با بیان اینکه بسیاری از دلایل ذکر شده در خصوص عدم سرمایه‌گذاری در حوزه تولید گاز شیرین از منظر ما معقول نیست، گفت: کیفی‌سازی در پالایشگاه‌ها انجام نشده است.

جواد اوجی در نشست مشترک با رئیس سازمان محیط زیست و در خصوص کاهش آلودگی هوا گفت: متأسفانه در این دوران سرد مصرف بخش خانگی چهار برابر دوران گرم رقم می‌خورد.

وزیر نفت خاطرنشان کرد: تولید گاز شیرین که امروز باید از سوی شرکت ملی گاز صورت بگیرد و باید نزدیک به یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون متر مکعب باید باشد؛ اما با توجه به اینکه در چند سال گذشته در این حوزه سرمایه‌گذاری انجام نشده، امروز ۷۲۰ تا ۷۴۰ میلیون متر مکعب گاز داریم و این موضوع خود را در فصل سرما نشان خواهد داد.

وی اظهار کرد: بر همین اساس مجبور می‌شویم صنایع و کارخانجات و نیروگاه‌ها را به روی سوخت مایه ببریم تا بتوانیم جوابگوی سوخت مردم باشیم و مردم در فصل سرد زمستان بتوانند از سیستم گرمایش خود استفاده کنند.

اوجی با بیان اینکه بسیاری از دلایل ذکر شده در خصوص عدم سرمایه‌گذاری در حوزه تولید گاز شیرین از منظر ما معقول نیست، اظهار کرد: چرا امروز گفته می‌شود ۴۰ تا ۵۰ درصد سوخت تولید شده یورو ۵ نیست؟

وزیر نفت با بیان اینکه کیفی‌سازی در پالایشگاه‌ها انجام نشده است، گفت: بخش اعظمی از تولیدی که انجام می‌شود، برای تأمین امنیت انرژی کشور است تا بتوانیم سوخت مردم را تأمین کنیم.

https://roydadnaft.ir/17930کپی شد!