طراحی، ساخت و نصب مخازن کروی پتروشیمی در ماشین‌سازی اراک

مدیر عامل شرکت ماشین‌سازی اراک گفت: قرارداد طراحی، ساخت و نصب مخازن کروی در حوزه پتروشیمی با این شرکت منعقد شده است که در نوع خود کم سابقه است.

«رضا سرایی» روز شنبه افزود: ارزش این قرارداد ۲۸ میلیون و ۴۵۸ هزار و ۷۱۶ یورو است که در نوع خود کم سابقه است. 

وی تاکید کرد: این قرارداد میان ماشین سازی اراک و یکی از پتروشیمی های فعال در شهر نخل تقی عسلویه منعقد شده که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پروپیلن و مشتقات آن در منطقه به شمار می آید.

مدیر عامل شرکت ماشین سازی اراک خاطرنشان کرد: امید است با تلاش و کوشش مضاعف و با همدلی و وفاق بتوانیم ضمن انجام به موقع این طرح، شاهد موفقیت های بیشتر ماشین سازی اراک باشیم.

ماشین سازی اراک با تولید بیش از ۷۰ نوع محصول متنوع در حوزه‌های صنایع نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی، صنایع معدنی و فولاد، تاسیسات حرارتی و دیگ‌های بخار، ریخته‌گری آلیاژی و آهنگری، نیروگاه‌ها و انرژی‌های تجدید پذیر، پل، سازه‌های فلزی و تاسیسات بندری فعالیت می‌کند.

ماشین سازی اراک به‌ منظور پشتیبانی از صنایع بنیادین و برآورده‌کردن نیازهای صنعتی کشور، در سال ۱۳۴۶ در زمینی به مساحت ۱۳۴ هکتار در شهر اراک تاسیس و در سال ۱۳۵۰ به عنوان نخستین صنعت سنگین کشور به بهره‌برداری رسید.

این واحد تولیدی، صنعتی در حوزه ساخت تجهیزات نفتی، مخازن بزرگ، سازه‌های فلزی، بویلرهای حرارتی، گلوله‌های سنگین فلزی، انواع پل، دکل‌ها و تولید شیرهای تخصصی فعالیت دارد.

https://roydadnaft.ir/17735کپی شد!