۶۰ هزار نفر ساعت آموزش ایمنی در شرکت نفت گچساران برگزار شد

شهباز صفری روز دوشنبه افزود: با انجام این دوره های آموزشی منظم و سازماندهی شده، ضریب خطا در این شرکت تولیدی ملی به حداقل ممکن رسیده است .

وی بیان کرد: در این دورهای آموزشی انجام شده، حدود هفت هزارو ۵۱۰ نفر از عوامل فنی و اجرایی این مجموعه در کلاس های آموزش، ایمنی استاندارد جهانی در محیط کار را فرا گرفتند.

صفری اظهار داشت: این دوره های آموزشی درراستای ارتقا سطح آگاهی های کارکنان و همچنین پیاده سازی فرهنگ HSE از ابتدای امسال تا کنون برگزار شد.

وی تصریح کرد: نگاه ویژه و تلاش در جهت حفظ و ارتقاء سلامت و ایمنی کارکنان و مدیریت صحیح و بهینه در حوزه حفاظت از محیط زیست همواره از اولویت‌های مهم شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران است.

صفری با اشاره به ویژگی خاص و گستره شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در چهار استان کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، بوشهر و استان فارس افزود: همسو با سیاست‌های ابلاغی وزارت نفت مبنی بر توجه ویژه به اصول ایمنی و تأکید بر برگزاری دوره های آموزشی در حوزه  ایمنی (HSE) و مدیریت بحران، اداره ایمنی، بهداشت و محیط زیست این شرکت از ابتدای سال تا کنون موفق به برگزاری ۶۰ هزار و ۱۰۰ نفر ساعت آموزش به کارکنان شده است.

وی با بیان اینکه این دوره‌ها در زمینه‌های آتش‌نشانی، ایمنی، حفاظت محیط زیست، پدافند غیرعامل، مدیریت بحران و بهداشت حرفه‌ای در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران  و زیر نظر مستقیم کارشناسان این امور برگزار شده، اظهار داشت: این آموزش‌ها در راستای خط مشی سازمان و به منظور ارتقاء سطح سلامت کارکنان و حفظ اموال و سرمایه های شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران برگزار می‌شود.

رییس ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: انجام ۲ هزار و ۳۰۰ فقره بازرسی ایمنی (HSE) به منظور شناسایی نقاط مخاطره آمیز و ارائه راهکار جهت حذف یا کاهش ریسک ناشی از کارهای عملیاتی و تعمیراتی، از سوی کارشناسان واحدهای  ایمنی (HSE) از بارزترین فعالیتهای میدانی این شرکت بوده است.

صفری ادامه داد: صدور بیش از ۱۱ هزار و ۵۴۰ فقره اجازه نامه کار (پرمیت) نشان از تعدد کارهای تعمیراتی و کنترل اقدامات بازدارنده در راستای پیشگیری از بروز حوادث در این شرکت دارد.

وی برگزاری بیش از ۲۱ فقره مانور شرایط اضطراری درراستای ارتقا آمادگی کارکنان بمنظور مقابله با اتفاقات از اقدامات پیشگیرانه و واکنشی  را از دیگر اقدامات این شرکت در زمینه آموزش های ایمنی اعلام کرد و گفت: در کارهای پرریسک، عملیات های خاص و  آماده باش نیز یکهزارو ۸۲۷  مورد نظارت انجام گرفته است.

شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران یکی از شرکت‌های مهم زیر مجموعه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب ایران است.

این شرکت با بهره گیری و توانمندی از ۱۰ واحد بهره برداری، پنج کارخانه نمک‌زدایی در مدار، ۲ کارخانه نمک‌زدایی در دست اقدام، ۱۱ ایستگاه فشار و تزریق گاز، سه مجتمع بزرگ پالایشگاهی گاز و گازمایع، سیستم گاز آغار و دالان مشتمل بر ۱۲ دستگاه شیرگاه و لخته گیر مایع و چندین واحد آزمایشگاه شیمیایی، ۶ واحد آبرسان، حدود ۱۱۰ تفکیک گر سرچاهی و بوستری، ۳ ایستگاه برق فشار قوی و بیش از ۶۷۰۰ کیلومتر خطوط لوله از قطر ۴ تا ۵۲ اینچ دارد.

شهرستان ۱۲۶ هزار نفری گچساران در جنوب استان کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.

https://roydadnaft.ir/17284کپی شد!