پژوهشگاه صنعت نفت و پتروشیمی نوری تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند

تفاهم‌نامه هوشمندسازی و تحول دیجیتال میان پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت پتروشیمی نوری با هدف توسعه همکاری‌های مشترک امضا شد.

به گزارش پژوهشگاه صنعت نفت، این تفاهم‌نامه همسو با اهداف کل زنجیره ارزش و سند جهت‌گیری‌های کلان و سیاست‌های پژوهشی فناوری و تجاری‌سازی وزارت نفت میان طرفین امضا شده است. بر اساس سیاست‌ها و اهداف وزارت نفت، دیجیتالی کردن و هوشمندسازی در صنعت نفت و گاز جزو اولویت‌های اساسی و ضروری به حساب می‌آید.

همچنین توسعه فناوری‌های نوظهور نظیر کلان‌داده‌ها، اینترنت اشیا برای ارتقای بهره‌وری در زنجیره ارزش بالادستی و پایین‌دستی نفت، گاز و پتروشیمی از اهداف سند جهت‌گیری‌های کلان وزارت نفت است. بر همین اساس پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت پتروشیمی نوری تفاهم‌نامه مشترکی را امضا کردند که بهره‌گیری از ابزارهایی نظیر هوش مصنوعی، تجهیزات فناورانه و نظایر آن در جهت رشد سطح هوشمندی و دستیابی به هدف ایجاد دیجیتال همگام با فناوری روز دنیا از مهم‌ترین موضوعات آن به حساب می‌آید.

بر اساس این گزارش، تبیین الگویی مبتنی بر هوشمندسازی و تحول دیجیتال در صنایع نفت و پتروشیمی، همچنین بهره‌گیری از توانمندی‌های علمی، تخصصی و اجرایی طرفین از دیگر موضوعات این تفاهم‌نامه است. پیاده‌سازی پروژه‌های اولویت‌دار در شرکت‌های گروه صنایع نفت و پتروشیمی، شناسایی نیازهای مرتبط با هوشمندسازی و تحول دیجیتال و هماهنگی برگزاری دوره‌های تخصصی هوشمندسازی و تحول دیجیتال با مدرک معتبر و فرهنگ‌سازی تحول دیجیتال با همکاری پژوهشگاه صنعت نفت و شرکت پتروشیمی نوری را باید موضوع‌های این تفاهم‌نامه برشمرد.

مدت این تفاهم‌نامه سه سال است و  عظیم کلانتری‌اصل، رئیس پژوهشگاه صنعت نفت و تقی صانعی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی نوری در پژوهشگاه صنعت نفت آن را امضا کردند.

https://roydadnaft.ir/16935کپی شد!