نشست هماهنگی تامین گاز زمستانی در عسلویه برگزار شد

نشست هماهنگی تامین گاز زمستانی با حضور مدیر نظارت بر تولید شرکت ملی نفت ایران در عسلویه برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شرکت ملی نفت ایران،‌ هرمز قلاوند در این باره اظهار کرد: در راستای تاکید مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مبنی بر تولید و تامین حداکثری گاز زمستانی و به‌منظور ایجاد هماهنگی‌های بیشتر بین بخش‌های بالادستی و پایین دستی، پنجشنبه، ۱۷ شهریورماه جلسه مهم عملیاتی بین مدیران عامل شرکت‌های نفت و‌ گاز پارس و شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی در عسلویه برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه عملیاتی که با حضور مدیران فازهای گازی مربوط به شرکت نفت و گاز پارس و مدیران پالایشگاه‌های شرکت ملی گاز برگزار شد‌، آخرین وضعیت تاسیسات عسلویه به لحاظ توان تولید عملیاتی گاز و چالش‌های موجود، مورد بحث و بررسی قرار گرفت‌.

قلاوند ادامه داد: در این نشست بر پایش مستمر خطوط لوله دریایی و خشکی و همچنین پالایشگاه‌های گازی در منطقه تاکید شد و هماهنگی‌های لازم جهت رفع مشکلات احتمالی پیش رو به‌ویژه در فصل سرد به‌عمل آمد.

وی تصریح کرد: در این جلسه عملیاتی درخصوص تعهدات زمستانی تامین گاز به‌ویژه پروژه سکوی ۱۱B ، ردیف‌های بعدی پالایشگاه فاز ۱۴، احداث خط لوله ۳۲ اینچ جدید سکوی ۱۶ بحث و بررسی انجام شد و هماهنگی بین شرکت‌های بالادست و پایین دست برای تامین پایدار گاز به‌عمل آمد.

قلاوند در پایان افزود: در ادامه این بازدید عملیاتی با استقرار بر عرشه شناور سی‌مستر در  خلیج فارس از عملیات لوله‌گذاری دریایی جدید سکوی ۱۶ پارس جنوبی که توسط شرکت تاسیسات دریایی به‌عنوان پیمانکار شرکت نفت و گاز پارس در حال فعالیت است بازدید به‌عمل آمد و توصیه‌های لازم جهت تسریع در تکمیل و راه اندازی خط لوله مذکور ارائه شد.

شایان ذکر است، شرکت نفت و گاز پارس به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه شرکت ملی نفت ایران متولی تولید و تامین روزانه ۷۰۰ میلیون مترمکعب گاز در فصل سرد است و این شرکت به‌عنوان بزرگترین شرکت تولیدی گاز کشور در حدود ۷۰ درصد از گاز کشور را تامین می‌کند و در اختیار پالایشگاه‌های شرکت ملی گاز ایران برای تحویل به شبکه گاز سراسری قرار می‌دهد.

https://roydadnaft.ir/16914کپی شد!