مهندس اسدی مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس:هیچ آدم عاقلی نمیگوید هوای عسلویه سالم است/ سازمان منطقه ویژه به نمایندگی از ساکنین پارس جنوبی در راس مطالبه گران از تاسیسات و صنایع مستقر در منطقه جهت کاهش آلایندگی است/ رفع فلر سوزی بواسطه تحریم ها و خلا تکنولوژی لازم تا کنون حل نشده است

مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس گفت: در مصاحبه یکماه پیش خود هرگز نگفته است که هوای عسلویه ، سالم است .خود بنده بواسطه حضور مدام‌و مستمر در منطقه از سویی و گزارش نهادهای پایشگر مستقر در پارس جنوبی ، آلودگی هوا را در این نقطه از کشور لمس کرده ام هر چند گرما ، شرجی و گردو غبار نیز بر این وضعیت بد آب و هوایی دامن زده اند.

اسدی در ادامه افزود ؛ در آن مصاحبه اخباری که از وضعیت سلامتی و آلودگی خون مردم عسلویه و ساکنین مناطق همجوار در فضای مجازی دست به دست می شود را تکذیب نموده و به استناد گزارش نهادهای ذیربط از جمله هلال احمر ، فرمانداری ، انتقال خون و .. ابتلای اکثر ساکنین منطقه به سرطان و یا غیر قابل استفاده بودن خون های اهدایی مردم عسلویه را رد نموده است.

منطقه پارس جنوبی ، ذاتا به علت وجود صنایع آلاینده از جمله نفت ، گاز و پتروشیمی همواره در معرض آلودگی قرار دارد و سازمان منطقه ویژه پارس ، در راس مطالبه گران به نمایندگی از مردم منطقه ، بیشترین تلاش را جهت کاهش آلایندگی این صنایع داشته است .

وی در ادامه در خصوص فلر سوزی اظهار داشت ؛سالهاست در این زمینه رایزنی و پیگیری های گسترده ای صورت پذیرفته ولی به علت تحریم ها هنوز ورود تکنولوژی و سرمایه گذاری لازم جهت رفع این معضل امکان پذیر نگردیده است./پیام بوشهر

https://roydadnaft.ir/16852کپی شد!