سرمایه‌گذاری بیش از ۷۰۰ میلیون یورو در طرح‌های تکمیلی پارس جنوبی

سرپرست شرکت نفت و گاز پارس میزان سرمایه‌گذاری انجام شده در ۴ طرح تکمیلی در پارس جنوبی را ۷۰۰ میلیون یورو اعلام کرد.

به گزارش روابط‌عمومی شرکت نفت و گاز پارس، محمدحسین متجلی، در آیین بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی طرح‌های وزارت نفت که امروز دوشنبه (هفتم شهریور ۱۴۰۱) با حضور وزیر نفت و معاونین وزیر نفت در استان بوشهر برگزار شد، با اشاره به جزئیات این طرح‌ها گفت: امروز شاهد بهره‌برداری سه طرح تکمیلی و آغاز عملیات اجرایی یک پروژه هستیم.

وی با اشاره به بهره‌برداری رسمی از نخستین واحد سیکل ترکیبی نیروگاه بعثت گفت: در این طرح ۴۵۴ میلیون یورو سرمایه‌گذاری شده است.

سرپرست شرکت نفت و گاز پارس همچنین به بهره‌برداری از واحد مرکاپتان‌زدایی از میعانات گازی پالایشگاه فازهای ۲ و ۳ پارس جنوبی اشاره کرد و گفت: در این طرح نیز به میزان ۷۴ میلیون یورو سرمایه‌گذاری شده است.

متجلی دیگر پروژه آماده بهره‌برداری این شرکت را احداث خط لوله انتقال میعانات گازی پالایشگاه‌های پارس جنوبی عنوان کرد و گفت: میزان سرمایه‌گذاری در این طرح ۱۹ میلیون یورو بوده است. 

وی در پایان به آغاز عملیات اجرایی خط لوله دریایی ۳۲ اینچ فاز ۱۶ پارس جنوبی با سرمایه‌گذاری ۱۶۵ میلیون یورویی اشاره  کرد و گفت: در مجموع  712 میلیون یورو در این ۴ طرح سرمایه‌گذاری شده است.

https://roydadnaft.ir/16692کپی شد!