راه اندازی کلینیک تخصصی ” MS ” در بیمارستان نفت تهران

به منظور ارتقا کیفیت در زمینه درمان های تخصصی در بیمارستان فوق تخصصی صنعت نفت تهران، کلینیک فوق تخصصی بیماری ” MS ” در این بیمارستان راه اندازی می شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بهداشت ودرمان صنعت نفت ، امروز ۷ تیرماه با حضور دکتر محمدرضا کاظمی آشتیانی ریاست بیمارستان و مراکز بهداشتی و درمانی صنعت نفت تهران  و جمعی از مدیران و روسا این مرکز ، کلینیک تخصصی  بیماری ” ام اس در بیمارستان فوق تخصصی صنعت نفت تهران راه اندازی شد.

دکتر سمیرا نوردی متخصص بیماری های مغز و اعصاب ، فوق تخصص MS در حاشیه این راه اندازی با اشاره به اینکه بیماری “ام اس” یک بیماری مزمن بشمار میرود گفت : این بیماری مربوط به سیستم عصبی است که می‌تواند مغز و نخاع را تحت تأثیر قرار دهد و بیماری مزمن بشمار میرود و اغلب جوانان به آن درگیر میشوند که منجر به ناتوانی های جسمی و حرکتی هم میشود.

وی افزود : این بیماران علاوه بر فلوشیپ   MSنیازمند حمایت از گروه های مختلف پزشکی از جمله اورولوژی، روانشناسی و توانبخشی هستند و کمک به بیماران ام اس نیازمند درک درست از این بیماری است .

دکتر نوردی بیان کرد : درک صحیح و درمان مناسب، بیماری ام اس را نسبت به گذشته قابل کنترل کرده است و فرد راحت تر می تواند به فعالیت های فردی و اجتماعی خود ادامه دهند. 

متخصص بیماری های مغز و اعصاب ، فوق تخصص MS  تصریح کرد : کلینیک Multiple Sclerosis با هدف ارائه تمام خدمات مورد نیاز بیمار”ام اس”   با بهترین کیفیت و باکمترین رفت و آمد راه اندازی شده ، علاوه بر خدمات ارائه شده در داخل کلینیک فرآیند پیگیری و رسیدگی به بیمارانی که  ناتوانی های خاصی دارند در منزل از جمله برنامه های آینده این کلینیک بشمار میرود، استفاده از خدمات برای مراجعین به  کلینیک از طریق نوبت دهی سامانه ۱۵۱۹ برای بیماران “ام اس ” و ارجاع  بیماران مشکوک ازسوی متخصصان مغزو اعصاب داخلی انجام می شود.
  
دکتر نوردی با اشاره به غربالگری بیماران ام اس ، خاطر نشان کرد : بدلیل مراجعات بیماران از نقاط مختلف به بیمارستان فوق تخصصی صنعت نفت تهران میتوان  با توجه به فرم های ثبت شده در سیستم تعداد بیماران “ام اس”   در صنعت نفت را  غربالگری کرد.

https://roydadnaft.ir/15514کپی شد!