مدیر پالایشگاه چهارم مجتمع پارس جنوبی خبر داد؛ ارسال روزانه ۲۰۰ میلیون فوت مکعب گاز غنی به پتروشیمی بوشهر

بهزاد سالاری مدیر پالایشگاه چهارم مجتمع پارس جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس  با اشاره به راه اندازی پتروشیمی بوشهر گفت: فازهای ۶،۷ و ۸ پارس جنوبی در دو فاز روزانه ۲۰۰ میلیون فوت مکعب از خوراک مورد نیاز مجتمع پتروشیمی بوشهر در عسلویه را تأمین می کند. 

سالاری افزود: در حال حاضر در فاز اول از ماه گذشته روزانه ۱۶۰ میلیون فوت مکعب گاز غنی از اتان، به مجتمع پتروشیمی بوشهر ارسال می شود. در فاز بعدی نیز با تکمیل پتروشیمی بوشهر این میزان به روزانه ۲۰۰ میلیون فوت مکعب در روز خواهد رسید.

به گفته وی، این پتروشیمی برای تولید محصولات الفینی، پلی‌الفینی و دیگر محصولات راه‌اندازی شده است که با تکمیل تمام واحدها محصولات با ارزش افزوده تولید خواهد کرد.

مدیر پالایشگاه چهارم مجتمع پارس جنوبی در ادامه به اهمیت راه اندازی مجتمع پتروشیمی بوشهر اشاره کرد و اظهار داشت: در همین راستا برای تسریع در راه اندازی این مجتمع نیروهای پالایشگاه چهارم همکاری مناسبی در راه‌اندازی و اجرای خط لوله و تجهیزات مورد نیاز برای ارسال گاز به پتروشیمی بوشهر داشته اند.

سالاری اضافه کرد: گاز ارسالی از طریق یک خط لوله ۲۴ اینچی به طول حدود یک کیلومتر از پالایشگاه چهارم به سمت پتروشیمی بوشهر ارسال می شود.

وی گفت: مجتمع پتروشیمی بوشهر با تصویب شرکت ملی صنایع پتروشیمی و چشم‌انداز بزرگترین پتروشیمی منطقه برای تولید محصولات الفینی، پلی‌الفینی، متانول، گوگرد، اتیلن گلایکول‌ها و اسید استیک تأسیس شده است.

https://roydadnaft.ir/942کپی شد!