گلایه کارکنان قرارداد مستقیم از اجرای سلیقه ای ابلاغیه های ترمیمی از سوی برخی شرکت ها/ افزایشات ترمیمی از خود تهران اعمال شود/ تحریم های آمریکا تاثیری بر تولید ندارد ولی مدیران نفوذی انگیزه کارکنان عملیاتی را برای تولید از بین میبرند

با ابلاغ بخشنامه ترمیمی تخصصی کارکنان قراردادی از سوی وزیر نفت پرونده افزایشات کارکنان مدت موقت به پایان راه خود رسید و انتظارات برای اجرای بند پایانی این ابلاغیه یعنی بند ۱۰ به آخر رسید.

ولیکن ابلاغ بخشنامه بدون پشتوانه اجرایی و نظارت بر اجرای صحیح آن کافی نیست و داستان افزایشات کارکنان قراردادی اینگونه به پایان نمی رسد.

بسیاری از کارکنان قراردادی شرکت های مختلفی همچون بهره برداری نفت و گاز گچساران، نفت و گاز پارس، سازمان منطقه ویژه پارس، پخش و پالایش و .. طی پیام هایی به رویداد نفت از اجرا نشدن یا اجرا شدن سلیقه ای بخشنامه های وزارت نفت در این خصوص اطلاع داده اند.

کارکنان قراردادی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در پیامی عنوان نموده اند افزایشات تخصصی آنها حداکثر مبلغ ۵۰۰ هزار تومن بوده است و با توجه به حذف شدن پاداش کمک معیشتی آخر سال و علارغم وعده های مکرر وزارت نفت، در اصل به حقوق آنها مبلغی اضافه نشده است

از سوی دیگر کارکنان قرارداد مستقیم سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس بیان کرده اند که افزایشات تخصصی بند ۱۰ و افزایش مبلغ اضافه کار در ابلاغیه اصلا شامل آنها نشده است و هیچ افزایشی نداشته اند و همچنین مصوبه هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در خصوص اضافه شدن مبلغی به عنوان استفاده از رستوران و امکانات رفاهی نیز علارغم خبررسانی در سایت های مختلف با مخالف جدی یکی از مدیران ارشد سازمان متوقف شده است و این کارکنان خواستار ورود و دخالت مهندس موسوی مدیرعامل دلسوز این سازمان جهت اجرای مصوبه هیات مدیره و برخورد با کسانی که مانع اجرای این مصوبه شده اند ، گشته اند.

از سایر شرکت های زیر مجموعه وزارت نفت نیز اخبار مشابه ای در این خصوص به گوش می رسد که نشانگر این است که دست هایی در پشت پرده و در هماهنگی با دشمنان کشور و در ادامه تحریم های آنان علیه کشورمان سعی در ایجاد نارضایتی و قطع امید کارکنان قرارداد مستقیم که اکثریت کارکنان صنعت نفت را تشکیل می دهند را دارند.

برای اجرای بی کم و کاست ابلاغیه ها و رضایت کارکنان قراردادی، بهتر است وزارت نفت همچون پرداخت حقوق خود راساً اقدام به جمع آوری مستندات و اجرای ابلاغیه ها و اعمال آن بر سیستم جامع نفت کارکنان قرارداد مستقیم نماید.

از طرفی جا دارد سازمان حراست صنعت نفت با همکاری وزارت اطلاعات و سایر مراجع امنیتی ضمن ورود به این قضایا و شناسایی آن دسته از مدیران نفوذی و هماهنگ با دشمن، ضمن برکناری ، آنها را به جرم خیانت به کشور و تشویش اذهان عمومی به مراجع قضایی معرفی نماید.

همچنین می بایست مدیران عامل شرکت ها ضمن برخورد با آن دسته از مدیران بی کفایتی که مانع اجرای احکام و ابلاغیه های وزیر نفت می شوند، آنها را برکنار و چنانچه از مسئولان و نمایندگان کسی از آنها حمایت نمود آنها را به رسانه ها و افکار عمومی معرفی نمایند تا خائنین به نظام و کشور و حامیان نفوذی آنها در سطوح ارشد نظام نیز بر همگان مشخص شود.

با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تحریم ها بر کشور تاثیری ندارد و مشکلات کشور از ناحیه مدیران خائن و سست عنصر و بی غیرت ناشی می شود.

https://roydadnaft.ir/696کپی شد!