یکی از پالایشگاه های آمریکا دچار مشکل مالی شد

شرکت انرژی سلوشنز فیلادلفیا (PES)، مالک بزرگترین و قدیمی ترین پالایشگاه ساحل شرقی آمریکا با یک بحران مالی دیگر مواجه است. این شرکت درست چند ماه پیش از یک ورشکستگی مشاجره آمیز نجات یافته بود . 
موجودی نقدی PES که در ماه اوت از ورشکستگی خارج شد، به ۸۷٫۷ میلیون دلار در پایان ۲۰۱۸ کاهش یافت. سه ماه قبل، نقدینگی این شرکت ۱۴۸ میلیون دلار بود، این یعنی ۶۱ میلیون دلار کاهش . 

طبق مدارک دادگاه این شرکت سال گذشته با موجودی نقدی ۴۳ میلیون دلار  در حال ورشکستگی بود . 
پالایشگاه های ساحل شرقی آمریکا درگیر مشکلات اقتصادی به خاطر هزینه بالای کشتیرانی نفت خام از وست تگزاس و کانادا هستند ولی PES مشکلات دیگری هم در پالایشگاه فیلادلفیای جنوبی دارد، مثل حاشیه های سود پایین بنزین و هزینه‌های بالای بدهی ها . 

این شرکت در ژانویه ۲۰۱۸ اعلام ورشکستگی کرد و مسئول آن را هزینه‌های پیروی از استاندارد سوخت تجدید پذیر آمریکا دانست. این قانون که در ۲۰۰۵ به تصویب رسید، از پالایشگاه‌ها می‌خواهد تا سوخت های زیستی مثل اتانول را با سوختشان ترکیب کنند یا از رقبایی که این کار را میکنند اعتبار بخرند . 

پالایشگاه PES توانایی ترکیب اتانول را نداشت بنابراین مجبور شد برای اعتبار ها پول پرداخت کند. البته عوامل دیگری هم در این ورشکستگی نقش داشتند مانند بیرون کشیدن بیش از ۵۹۰ میلیون دلار از سود سهام شرکت توسط سرمایه گذاران . 
حاشیه های پایین سود بنزین به سود کلی شرکت ضربه زده است. شرایط ضعیف نقدینگی باعث شد پالایشگاه از پروژه نگهداری و تعمیر ۹۰ میلیون دلاری خود کنار بکشد. پالایشگاه‌ها طرح‌های نگهداری را برای حفظ اطمینان و ایمنی عملیاتی واحدها اجرا می کنند و بدین صورت از خودشان در برابر قطع برنامه ریزی نشده و هزینه بر کار محافظت می کنند . 

کریستینا سیمون، مدیر مرکز کلین من  مسؤول سیاست انرژی گفت:« من تعجب نمیکنم این شرکت دوباره از نظر اقتصادی مشکل دارد، ولی فکر نمیکردم به این زودی اتفاق بیفتد» . 

پالایشگاه های ساحل شرقی آمریکا مثل  PES دسترسی به نفت خام ارزان مانند پالایشگاه‌های سایر مناطق ندارند که باعث می‌شود در صورت پایین بودن حاشیه سود مشکلات بیشتری پیدا کنند . 

پالایشگاه دلتا ایرلاینز در نزدیکی ترینر در پنسیلوانیا در سه ماه پایانی ۲۰۱۸ ، ۴۰ میلیون دلار از دست داد. این شرکت قصد دارد پالایشگاه را بفروشد . 


منبع : تسنیم

https://roydadnaft.ir/608کپی شد!