معاون وزیر نفت: فضا برای فعالیت شرکت‎های ایرانی در طرح‌های نگهداشت و تولید نفت فراهم است

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به اینکه آینده صنعت نفت در دستان شرکت‌های توانمند داخلی است، اظهار کرد: فضا برای‌ کار کردن شرکت‎های ایرانی مهیاست و امیدواریم بتواند نقش فعالی در اجرای طرح‌های نگهداشت و تولید ایفا کند.

به گزارش خبرنگار شانا، مسعود کرباسیان امروز (چهارشنبه، ۲۴ بهمن) در آیین تودیع و معارفه حمید اکبری، مدیرعامل پیشین و حمیدرضا مسعودی، مدیرعامل جدید پتروپارس ضمن قدردانی از تلاش‌های حمید اکبری گفت: هم اکنون ارتباط مناسبی بین نسل جوان و فعال و نسل باتجربه ایجاد شده و جوانان توانسته‌اند به سمت‌های مدیریتی دست یابند.

وی با یادآوری اینکه سال ۱۳۷۷ عضو هیئت مدیره شرکت پتروپارس بودم و از آن زمان تاکنون این شرکت پیشرفت قابل توجهی داشته است، تصریح کرد: شرکت پتروپارس با درایت آقای زنگنه و همپای شرکت مپنا پایه‌گذاری شده است و از این رو می‌توان از آقای زنگنه به‌عنوان پدر معنوی پتروپارس یاد کرد.

معاون وزیر نفت با بیان اینکه شرکت پتروپارس در ابتدای فعالیت رقبای سختی همچون شرکت فرانسوی توتال داشت که افزون بر فناوری دارای منابع مالی مکفی بوده‎ است، تصریح کرد: در آن شرایط و با وجود تحریم، شرکت پتروپارس توانست به همت مدیران و کارشناسان توانمند به‌خوبی خود را ثابت کند.

کرباسیان، پیشرفت و موفقیت‌های شرکت پتروپارس را نتیجه سال‌ها تلاش کارکنان آن عنوان کرد و گفت: شرکت پتروپارس در کنار دیگر شرکت‌های ایرانی می‌توانند نقش مهمی در آینده صنعت نفت ایران داشته باشند.

وی ادامه داد: پتروپارس باید تلاش کند تا آینده درخشانی برای صنعت نفت کشور رقم بزند. خوشبختانه امروز در پارس جنوبی از قطر پیش افتاده‌ایم و این افتخاری برای کشور و وزیر نفت است، زیرا توسعه میدان مشترک پارس جنوبی با همت آقای زنگنه آغاز شد و ادامه یافت.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه در صورت توافق با شرکت چینی برای طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی، پتروپارس می‎تواند با همکاری این شرکت طرح توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی را پیش ببرد و آن را در کارنامه افتخارات خود ثبت کند، افزود: شرکت پتروپارس در پروژه‌های خود ۸۰ درصد از توانمندی‌های داخلی و ساخت داخل بهره برده است.

کرباسیان به ۳۳ پروژه در قالب طرح نگهداشت و تولید نفت اشاره کرد و با بیان اینکه از این تعداد طرح، قرارداد ۱۰ طرح امضا شده است، گفت: امیدوارم پتروپارس در این پروژه‎ها نقش فعالی داشته باشد و مسیر رشد و ترقی را همچنان به‌خوبی طی کند.

وی حضور حمیدرضا مسعودی در شرکت پتروپارس را مفید دانست و گفت: ایشان با تجربه‌های ارزشمند خود و روابط خوبی که با شرکت نفت و گاز پارس دارد می‌تواند به رشد شرکت پتروپارس کمک کند.

آیین تودیع حمید اکبری و معارفه حمیدرضا مسعودی با حضور آیدین ختلان، دستیار ارشد وزیر نفت، رضا دهقان، معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران، کریم زبیدی، مدیربرنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی نفت ایران، محمد مشکین فام، مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس، سید صالح هندی، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و جمعی از مدیران مجموعه نفت در سالن جلسات شرکت پتروپارس برگزار شد.

https://roydadnaft.ir/578کپی شد!