علنی‌بودن یا غیرعلنی‌بودن محاکمه حسین فریدون تصمیم قاضی است

به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور در حاشیه مراسم افتتاح دبیرخانه بازخوانی دهه ۶۰ در جمع خبرنگاران و در پاسخ به این سؤال که اخیراً رییس پلیس فتا از دادسرا خواسته است که با سایت دیوار برخورد قانونی صورت گیرد، دادستانی چه اقدامی کرده است، گفت: ظاهراً این پرونده دیروز ارجاع شده است و باید دادسرا به این موضوع رسیدگی کند.

منتظری در پاسخ به سؤالی درباره برخی ولنگاری‌ها‌ و بی‌حجابی‌ها در فضای مجازی گفت: این کار نیاز به یک‌سری هماهنگیها در دستگاههای گوناگون دارد. کار قضایی کافی نیست و ما فقط با مجرم برخورد می‌کنیم و باید بحث فرهنگی پیگیری شود.

وی با ابراز اینکه “بخش هنری و هنرمندان ما باید بیشتر به میدان بیایند”، افزود: اگر این ولنگاری را همین طور رها کنیم دود آن به‌ چشم ملت می‌رود. این خانواده‌ها هستند که آسیب می‌بینند، از همه دستگاه‌ها انتظار داریم همکاری و مساعدت لازم را بکنند، چرا که دستگاه قضایی به‌تنهایی نمی‌تواند موفق باشد.

وی در خصوص احتمال برگزاری دادگاه علنی حسین فریدون و درخواست عده‌ای از نمایندگان مجلس در این خصوص گفت: از نظر قانونی این مسئله که رسیدگی به اتهام متهمی به‌صورت علنی باشد یا نباشد به خواست قاضی رسیدگی کننده برمی‌گردد، من نمی‌توانم اظهار نظر کنم. دادگاه که علنی است اما انتشار و حضور افراد در آن بستگی به نظر قاضی دارد.

https://roydadnaft.ir/429کپی شد!