مصباحی‌مقدم: مجمع تشخیص فردا جلسه ندارد/ادامه بررسی پالرمو در جلسات آتی

حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، درباره ادامه بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی «پالرمو» در این مجمع گفت: ادامه بررسی این لایحه به جلسه آتی مجمع موکول شده است.

وی با اعلام اینکه مجمع تشخیص مصلحت نظام فردا جلسه نخواهد داشت، ادامه داد:قرار بود بررسی لایحه پالرمو شنبه دو هفته آینده یعنی ۲۰ بهمن ادامه داشته باشد و با توجه به اینکه این روز تعطیل رسمی است تاکنون تاریخ جدیدی برای برگزاری جلسه به اعضا اعلام نشده است.

لایحه  الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی «پالرمو» ، در ۲ جلسه اخیر مجمع بررسی شد و هفته گذشته نیز به رای گیری نرسید و برای بررسی بیشتر به کمیسیون‌های تخصصی سیاسی – دفاعی و حقوقی – قضایی ارجاع شد.

در همین راستا نیز آیت‌الله مجتهد شبستری عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به خبرنگار تسنیم گفته بود،گزارش کمیسیون‌های سیاسی و امنیتی دفاعی و کمیسیون حقوقی قضایی مجمع در آخرین جلسه مجمع ارائه شد که هر دو کمیسیون نظرشان نسبت به تصویب لایحه  پالرمو منفی بود.

وی همچنین درباره اینکه برخی اعضای مجمع می‌گویند فضای جلسه موافق تصویب لایحه پالرمو است گفته بود که من این استنباط را نکردم.

به گزارش تسنیم، بررسی لایحه الحاق جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی “پالرمو” پیشتر از جانب شورای نگهبان و هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام دارای ایرادهایی شناخته و به مجلس بازگردانده شد اما مجلس دوباره آن را برای تعیین مصلحت به مجمع ارجاع داد.

انتهای پیام/

https://roydadnaft.ir/377کپی شد!