توضیحات قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات درباره لغو سخنرانی لاریجانی در کرج


Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/petrolpr/public_html/wp-content/themes/WPnio_Framework/content.php on line 96

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/petrolpr/public_html/wp-content/themes/WPnio_Framework/functions.php on line 5120

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، نصرت‌الله لطفی، قــائـم مـقـام شــورای همـاهنـگی تبلیـغات اسـلامی، در نشست خبری که به منظور تشریح برنامه‌های مراسم چهلمین سالگرد پیروزی اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه سخنران ویژه این مراسم در تهران مطابق سال‌های گذشته رئیس‌جمهور خواهد بود، گفت: امام‌خمینی (ره) انقلاب اسلامی را به سه دلیل احیای اسلام ناب، عزت و کرامت بخشی به ایرانیان و پایان سلطه و دخالت آمریکا در کشور به جریان انداخت.

وی با بیان اینکه  اسلامی بودن، تکیه بر مردم و استکبار ستیزی  سه شاخصه مهم انقلاب اسلامی افزود: انقلاب اسلامی نه با کمک و نه با وابستگی به یکی از قدرت‌های بزرگ یا تکیه بر کودتا بلکه با مردم، آگاهی و تبعیت از امام راحل آن را پیروز کردند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: نظام سلطه با محوریت آمریکا پس از درک ناکارآمدی همه توسعه‌هایش بر علیه انقلاب اسلامی به رویکرد‌های اخیر متوسل شد. نظام سرمایه‌داری معتقد است که تنها مکتبی که می‌تواند قدرت استعمار را در هم شکند مکتب اسلام است.

لطفی خاطرنشان کرد: ما امروز در یک جنگ تمام عیار قرار داریم و دشمن با یک جنگ هوشمندانه و ترکیبی و اعمال فشار‌های روانی – اقتصادی و عملی قصد دارد نظام جمهوری اسلامی را ناکارآمد جلوه دهد و برای تحقق این نقشه دست به هر سیاه‌نمایی می‌زند.

وی افزود: دشمنان اذعان دارند که علی رغم هزینه‌های چندهزار میلیارد دلاری هیچ توفیقی برای سد کردن در برابر نفوذ جمهوری اسلامی در غرب آسیا نداشتند و به همین دلیل با انواع توطئه‌ها سعی دارند مردم را در برابر نظام برآمده از اراده مردم قرار دهند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه  دستاورد‌های انقلاب اسلامی بی بدیل است خاطرنشان کرد:  تبیین و ارائه کارنامه ۴۰ ساله نظام برآمده از انقلاب اسلامی در شکل تدوین و بر پایی نمایشگاه‌های مختلف نیز از تأکیدات ستاد مرکزی بوده است.

وی گفت:  ۸۰ درصد جمعیت فعلی کشور در زمان پیروزی انقلاب هنوز متولد نشده بودند. بنابراین لازم است که کارآمدی نظام، مسائل انقلاب، آرمان‌ها و مبارزات مردم ایران اسلامی برای نسل‌های پس از انقلاب باید به درستی بازگو و تبیین شود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی تصریح کرد: خوشبینانه‌ترین انقلابیون جهان نیز پیروزی ملت ایران با دست‌های خالی در مقابل ارتش تا دندان مسلح شاهنشاهی را نمی‌توانست پیش بینی کند. رژیمی که به عنوان ژاندارم منطقه شناخته شده و تمام وجود خود را مدیون قدرت‌های استکباری می‌دانست.

لطفی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی آن هم با آرای بیش از ۹۸ درصد مردم در انتخاباتی که کمتر از ۲ ماه بعد از پیروزی برگزار گردید چیزی نبود جز اعتماد کامل امام به امت و حرکت انقلابی و خدایی امام امت این چنین بود که نظام جمهوری اسلامی به ثمر نشست.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مجددا شعار محوری چهلمین انقلاب اسلامی را افتخار به گذشته، امید به آینده دانسته و تصریح کرد: همانگونه که در ۴ دهه گذشته به اثبات رسیده علی‌رغم فشار‌های سیاسی و تحریم‌های یک جانبه اقتصادی نظام سلطه استکباری این بار نیز ملت فهیم و با بصیرت ایران در چهلمین فجر انقلاب اسلامی ۲۲ بهمن سال ۱۳۹۷ را که ایام بزرگداشت حضرت فاطمه زهرا (س) است را به برگ زرین دیگر در تاریخ پر افتخار اسلامی تبدیل کرده و با نشاط‌تر، مقتدرتر، امیدوارتر و متحد‌تر از همیشه به افق‌های آینده حرکت ضد فرهنگی و اقتصادی تحریم را با الگوگیری از فرهنگ صرفه‌جویی و تکیه بر توان داخلی و پرهیز از اسراف و تبذیر و حرکت در مسیر حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی، تبدیل به اقتصاد مقاومتی می‌کنند.

لطفی به تبیین ویژه برنامه‌های در پیش پرداخت و گفت: اولین ویژه برنامه در پیش دیدار فرماندهان و پرسنل نیروی هوایی با مقام معظم رهبری است که در روز جمعه هم زمان با ۱۹ بهمن یادآور روز تاریخی بیعت همافران نیروی هوایی با امام امت در سال ۱۳۵۷ سرافرازان نیروی هوایی با رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام‌خمینی (ره) دیدار و بیعتی دوباره خواهد داشت.

وی گفت: در دومین مراسم، مراسم میهمانی لاله‌ها که مراسم گرامیداشت و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و عطرافشانی مزار شهیدان با عنوان مهمانی لاله‌ها و با حضور خانواده معزز شهیدان هم زمان در بیش از ۱۹ هزار گلزار شهدای سراسر کشور برگزار خواهد شد این مراسم علاوه بر گلزار بهشت زهرا در تهران در گلزار شهدای زرتشتی ویژه اقلیت‌های دینی و گلزار روستای گمبویه استان خوزستان با داشتن شهدای دفاع مقدس و شهدای مقابله با استکبار انگلیس و شهدای گلزار اهل تسنن شهدای گنبد هم زمان ساعت ۲ بعد ازظهر پنجشنبه ۱۸ بهمن به شکل ویژه برگزار می‌شود.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: هر فردی در هر جایگاه با هر تفکر و جناحی، باید فقط مصلحت نظام و رهنمودهای رهبری را مد نظر قرار دهد. آنچه درباره کرج روی داد، در اطلاعیه دفتر رئیس مجلس ۲ شائبه ایجاد کرده است. درباره اصرار اینجانب بر سخنرانی آقای لاریجانی در شهر کرج و نیز هماهنگی با امام‌ جمعه کرج.

وی ادامه داد: اگر قرار بود در هر استانی رضایت آقایان را در نظر بگیریم، بسیاری از دعوت‌ها اصلا امکانپذیر نبود. الان استاندارانی با ما تماس گرفتند که سخنرانان دولتی باید جایگزین سخنرانان غیردولتی شوند اما نگاه ما پرهیز از تفکر تنگ‌نظرانه و جناحی است.

لطفی گفت: سخنرانی همه استانداران و ائمه جمعه در مراسم ۲۲ بهمن طبعا امکان‌پذیر نخواهد بود. درباره حواشی ایجاد شده برای سخنران ویژه مراسم شهر کرج  بنده اصرار داشتم که رئیس‌ قوه مقننه حتما سخنران مراسم یکی از شهرها باشند ولی اصراری برای  سخنرانی ایشان در شهر کرج نداشتم و تنها به لحاظ سوابق اجرایی و مسئولیتها و خدماتشان به ستاد چهلمین سالگرد، اصرار داشتم که سخنران یکی از شهرها باشند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: اگر خود آقای لاریجانی، سخنرانی‌شان را در کرج لغو نمی‌کرد، ما هیچ برنامه‌ای برای لغو سخنرانی ایشان نداشتیم و امیدواریم این گونه اتفاقات تکرار نشود.

https://roydadnaft.ir/369کپی شد!
 
اخبار پیشنهادی