گسترش همکاری‌های صنایع هسته‌ای و پالایشگاهی

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: با توجه به طرح‌های توسعه‌ای صنعت هسته‌ای، گسترش همکاری‌ها با شرکت پالایش نفت آبادان و دیگر صنایع پالایشی در دستور کار این سازمان قرار دارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: با توجه به طرح‌های توسعه‌ای صنعت هسته‌ای، گسترش همکاری‌ها با شرکت پالایش نفت آبادان و دیگر صنایع پالایشی در دستور کار این سازمان قرار دارد.

به گزارش رویداد نفت، محمد اسلامی در دیدار از شرکت پالایش نفت آبادان گفت: سازمان انرژی اتمی ایران از فناوری‌هایی برخوردار است که غیر از استفاده در تولید محصولات در صنعت هسته‌ای در سایر صنایع نیز موثر است.

وی افزود: سازمان انرژی اتمی ایران فناوری‌هایی نظیر تولید ابزار دقیق تولید شده در صنعت هسته‌ای دارد و این فناوری‌ها نه تنها در این صنعت بلکه در سایر صنایع حساس کشور نظیر نفت، گاز و پتروشیمی، برای اندازه‌گیری و کنترل مورد استفاده قرار می‌گیرند.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اضافه کرد: اکنون از فناوری هسته‌ای در ۱۵۰ مجتمع بزرگ و عظیم صنعتی در حوزه‌های نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد، سیمان، صنایع سلولزی و … استفاده می‌شود.

معاون رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: صنعت هسته‌ای، یک نقطه مهم و گلوگاهی محسوب می‌شود که به لطف الهی و با تلاش همکاران شاهد به ثمر رسیدن فناوری‌های مرتبط با آن هستیم و صاحبان صنایع گوناگون که به دنبال قطع وابستگی به خارج از کشور و واردات ابزار‌ها و تجهیزات هستند، اکنون از محصولات فناورانه تولید شده در سازمان انرژی اتمی ایران استفاده می‌کنند.

وی ادامه داد: محصولات تولید شده در سازمان انرژی اتمی ایران در صنایع گوناگون وارد مدار شده و مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان نیز در دیدار با رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: با توجه به طرح‌های توسعه‌ای این پالایشگاه بدون شک استفاده از فناوری‌های نوین و فناوری‌های جدید می‌تواند بستری مناسبی برای انجام امور فراهم کند.

حکیم قیم افزود: صنایع نفت و هسته‌ای هر دو با تحریم‌های ظالمانه و گسترده مواجه هستند، اما با این وجود شاهد پیشرفت‌های چشمگیر این صنایع هستیم و تجربه نشان داده که با آگاهی یافتن دوجانبه از امکانات یکدیگر می‌توانیم به پیشرفت‌های خوبی دست یابیم.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه انرژی هسته‌ای در سال‌های گذشته بسیار خوش درخشیده و شاهد تاثیرات فراوان این صنعت در حوزه‌های پزشکی، صنعتی بوده‌ایم.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان عنوان کرد: حضور رییس سازمان انرژی اتمی ایران در شرکت پالایش نفت آبادان می‌تواند سبب گشایش روزنه‌هایی شود تا بتوانیم از دستاورد‌های مفید صنعت هسته‌ای در امور مختلف زیست محیطی و انجام فرایند‌ها در این پالایشگاه استفاده کنیم.

https://roydadnaft.ir/30191کپی شد!