واکنش مسوولان بوشهری به آخرین وضعیت استخدام ۸۵۸ نفر در پارس جنوبی

نتایج آزمون استخدام ۸۵۸ نفر نیروی بومی استان بوشهر برای اشتغال در شرکت مجتمع گازی پارس جنوبی، اگر چه به شکل رسمی اعلام نشده اما با ورود خبری به شبکه های اجتماعی، واکنش‌های فراوانی بوسیله رسانه‌ها و فعالان اجتماعی در سطح استان ایجاد کرد که توسط مسوولان نیز بی پاسخ نماند.

نتایج آزمون استخدام ۸۵۸ نفر نیروی بومی استان بوشهر برای اشتغال در شرکت مجتمع گازی پارس جنوبی، اگر چه به شکل رسمی اعلام نشده اما با ورود خبری به شبکه های اجتماعی، واکنش‌های فراوانی بوسیله رسانه‌ها و فعالان اجتماعی در سطح استان ایجاد کرد که توسط مسوولان نیز بی پاسخ نماند.

به گزارش رویداد نفت به نقل از ایرنا، در ۱۷ خرداد ماه امسال خبری در فضای رسانه‌ای استان بوشهر فراگیر ( ترند ) شد که طی آن ۸۵۸ نفر نیروی بومی استان بوشهر پس از شرکت در یک آزمون و انجام مصاحبه های تخصصی می توانستند جذب شرکت مجتمع گازی پارس جنوبی شوند.

این خبر تحول بزرگی برای ایجاد اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی این استان که سال‌ها در محدوده اثرات زیست محیطی این شرکت و شرکت‌های مشابه نفت و گاز و پتروشیمی زندگی می کنند اما چندان سهمی برای اشتغال در این واحدها ندارند به شمار می رفت که سبب مسرت و شادی بسیاری از جوانان دارای مدارک تحصیلی دانشگاهی اما فاقد شغل، شد.

مدیریت ارشد استان بوشهر به نمایندگی از دولت سیزدهم و مطابق با سیاست‌های این دولت برای بومی گزینی که بارها مورد تاکید رئیس جمهوری قرار گرفته اقدامات وافر و در خور تحسینی برای جذب کامل این سهمیه به بومیان این استان و برگزاری آزمون در بوشهر به جای سایر نقاط کشور انجام داد که بارقه‌های امیدی را در دل فرزندان تحصیلکرده و صاحب تخصص ایجاد کرد.

موضوع آنجا جذاب می شود که استانداری بوشهر، سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، اداره کل فنی و حرفه ای استان و دانشگاه خلیج فارس ( بوشهر ) از ۲۰ لغایت ۳۰ شهریورماه امسال و در قالب دوره های پنج ساعته، دوره های آموزشی جهت آماده سازی متقاضیان برای حضور در این آزمون برگزار کردند تا این افراد بتوانند با شرایط بهتری در آزمون شرکت کنند.

این آزمون با مراقبت‌های ویژه در اول مهرماه امسال و با نظارت خوب دستگاه های متولی و نظارتی در دانشگاه خلیج فارس بوشهر برگزار شد و « باهوش » رییس مجتمع گازی پارس جنوبی وعده داد که بعد از دو هفته ضمن اعلام نتایج زمینه دعوت از برگزیدگان برای مصاحبه های تخصصی را فراهم سازد.

امروز و پس از ۴۰ روز از آزمون، خبری در شبکه‌های اجتماعی همه گیر( وایرال) شده که نشان می دهد فقط ۱۵ نفر از سه هزار و ۲۰۰ نفر شرکت کننده در آزمون استخدامی ۸۵۸ نفری حائز حد نصاب نمره برای دعوت به مصاحبه شده اند.

دخالتی در پذیرش و دعوت به مصاحبه نداریم

برای پیگری موضوع با رئیس دانشگاه خلیج فارس ( بوشهر) به گفت‌وگو نشستیم.

« محمدرضا مدرسی » گفت: دانشگاه خلیج فارس فقط میزبان برگزاری آزمون جذب ۸۵۸ نفر در مجتمع گازی پارس جنوبی بوده و به اذعان نمایندگان استانداری و مجتمع گازی، شرایط برگزاری آزمون ایده‌ال توصیف شده است.

وی افزود: پس از اخذ آزمون، این دانشگاه هیچ گونه دخالتی در عرصه های مختلف پذیرش نداشته است.

تکذیب می‌کنم

سرپرست روابط عمومی مجتمع گازی پارس جنوبی اظهار کرد: هنوز هیچ چیزی مشخص نیست و منتظر دریافت اخبار موثق از وزارت نفت هستیم.

« بهرام حیدری » افزود: خبر حد نصاب آوردن ۱۵ نفر از سرجمع ۳۲۰۰ نفر را تکذیب می کنم و پیگیرهایی برای رفع دغدغه ها و شایعات از وزارت نفت در حال انجام است.

اگر نیاز شد آزمون مجدد استخدامی برگزار می‌کنیم

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس ظهار کرد: بر اساس مجوزهای اخذ شده، ۸۵۸ نفر با تخصص های مختلف به استخدام مجتمع گازی پارس جنوبی در می آیند که همه این سهمیه برای بومیان استان بوشهر است.

« سخاوت اسدی » افزود: با پیگیری هایی انجام شده با بخش منابع انسانی وزارت نفت، مشخص شده که حد نصاب نمرات بالا نیست اما این به معنای ابطال آزمون نمی‌باشد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی تصریح کرد: قرار است به جای این که ملاک حد نصاب نمرات باشد از معدل گیری بر اساس بالاترین نمره اخذ شده برای تعیین سطح علمی استفاده شود.

اسدی ادامه داد: پیش بینی می شود با این ساز و کار ۵۰۰ نفر برای مصاحبه فرا خوانده و زمینه جذب ۶۰ درصد از سهمیه استان فراهم شود.

وی ادامه داد: برای جذب ۴۰ درصد سهمیه باقیمانده نیز برگزاری آرمون مجدد و شرایط جذب جدید پیشنهاد شده که منتظر تصمیم‌گیری در وزارت نفت هستیم.

استفاده از همه ظرفیت‌های قانونی برای جذب سهمیه استخدامی ۸۵۸ نفری

معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی استاندار بوشهر اظهار کرد: دغدغه اشتغال جوانان بوشهری و به خصوص قشر تحصیل‌کرده را به عنوان یک اولویت دنبال می‌کنیم که استفاده از ظرفیت‌های موجود اشتغال در شرکت های نفت، گاز و پتروشیمی در جنوب و شمال استان فقط بخشی از آن است.

وی افزود: یکی از اقدامات مهمی که حداقل در طی دو دهه گذشته در استان بوشهر و در حوزه شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نفت اتفاق نیافتاده، بکارگیری ۸۵۸ نفر از دانش‌آموختگان و افراد دارای تخصص های مورد نیاز در مجتمع گازی پارس جنوبی است.

« اکبر پورات» ادامه داد: بر این اساس و با ورود مستقیم استاندار بوشهر، موضوع جذب ۱۰۰ درصدی جوانان استان در این آزمون مصوب و آزمون در بوشهر برگزار شد.

معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار بوشهر در خصوص آخرین وضعیت پذیرش این آزمون استخدامی گفت: هنوز به شکل رسمی، نتایج و تعداد افراد دعوت شده به مصاحبه اعلام نشده است اما به محض انتشار خبری در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی پیرامون تعداد پایین افراد حائز شرایط برای دعوت به مصاحبه، به موضوع ورود کرده ایم.

وی عنوان کرد: به دنبال این هستیم که با توجه به سیاست‌های بومی گزینی دولت، این سهم استخدامی به شکل کاملی به افراد جویای کار استان بوشهر برسد و از همه ظرفیت‌های قانونی در این زمینه استفاده خواهیم کرد.

https://roydadnaft.ir/28277کپی شد!