رئیس مطالعات انرژی و تحلیل سیستم های شرکت پالایش گاز ایلام:

طراحی و اجرای پروژه ها با رویکرد توسعه پایدار در پالایشگاه گاز ایلام

رئیس مطالعات انرژی و تحلیل سیستم های شرکت پالایش گاز ایلام گفت: پالایشگاه گاز ايلام با نگاه به تحولات بين‌المللي و سياست‌هاي اقتصادي در عرصه ملي سعي كرده است تا با برنامه‌ريزي مناسب و گام نهادن در اين مسير توانمندي‌ها و شايستگي‌هاي لازم را در ابعاد گوناگون به منظور آمادگي بيشتر جهت روبرو شدن با تحولات و تغييرات محيط كلان خود ايجاد كند.

رئیس مطالعات انرژی و تحلیل سیستم های شرکت پالایش گاز ایلام گفت: پالایشگاه گاز ایلام با نگاه به تحولات بین‌المللی و سیاست‌های اقتصادی در عرصه ملی سعی کرده است تا با برنامه‌ریزی مناسب و گام نهادن در این مسیر توانمندی‌ها و شایستگی‌های لازم را در ابعاد گوناگون به منظور آمادگی بیشتر جهت روبرو شدن با تحولات و تغییرات محیط کلان خود ایجاد کند.

به گزارش رویداد نفت به نقل از شرکت ملی گاز ایران، احسان نوراللهی با اشاره به اینکه پالایشگاه گاز ایلام اقدامات و پروژه های خود را با رویکرد توسعه پایدار و در مسیر تعالی سازمانی تعریف می کند، افزود: با اجرای پروژه بازیابی گازهای مشعل، به میزان ۱۵۰ هزار متر مکعب در روز از گازهای ارسالی به مشعل کاهش خواهد یافت.

رئیس مطالعات انرژی و تحلیل سیستم های شرکت پالایش گاز ایلام با بیان اینکه این پروژه با هدف کاهش میزان گاز های ارسالی به مشعل پالایشگاه برونسپاری شده و قرار است در مدت زمان ۲۴ ماه این پروژه به مرحله بهره برداری برسد، اظهار داشت: بازیافت گازهای ارسالی به مشعل باعث کاهش چشم گیر آلایندگی های زیست محیطی و افزایش تولید می شود.

نوراللهی با اشاره به اینکه این شرکت در مسیر مشعل سوزی صفر (Zero Flaring) حرکت می کند،تصریح کرد: پروژه طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی یک دستگاه بویلر بازیاب حرارتی ر روی توربین های گازی جهت کاهش انتشار دی اکسیدکربن و گاز طبیعی در سال در حال برون سپاری است.

وی از انعقاد قرار داد طراحی و استقرار شبیه ساز مدیریت انرژی در این پالایشگاه در ۶ ماهه نخست امسال خبر داد و تصریح کرد: پروژه طراحی و استقرار شبیه ساز مدیریت انرژی این شرکت از خرداد ماه سال جاری شروع به کار کرده است .

رئیس مطالعات انرژی و تحلیل سیستم های شرکت پالایش گاز ایلام به اهداف پیش بینی شده برای این پروژه اشاره و تاکیدکرد: کاهش مصرف انرژی، بهینه‏ سازی شبکه توزیع انرژی ، کاهش مصرف آب مقطر، کاهش تولید آلاینده‏های زیست‏ محیطی، بهینه‏ سازی تولید و مصرف بخار، کاهش هزینه‏ ها، کاهش خطای انسانی و افزایش بهره‏ وری و راندمان واحدها از مهم ترین اهداف این پروژه بوده است .

نوراللهی از پیشرفت ۶۰ درصدی پروژه تحلیل، پایش و بهبود فرآیندهای کلیدی کسب و کار در این شرکت در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: با توجه به اقدامات انجام شده در راستای انجام پروژه تحلیل، پایش و بهبود فرآیندهای کلیدی کسب و کار، این پروژه در سه بخش بازنگری روش و تعیین فرآیندهای کلیدی شرکت، مطالعه سطح بلوغ فرآیندها و ریشه یابی علل بروز عارضه در فرآیندهای کسب وکار و رفع آن با یادگیری از رویکرد تحلیل ریشه ای خطا تاکنون۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی با بیان اینکه این پروژه با توجه به نقشه راه ترسیم شده، تمرکز خود را بر تعریف اقدامات بهبود به منظور ارتقاء سطح بلوغ مدیریت فرآیندهای سازمان و تقویت دو مولفه اندازه گیری عملکرد فرآیندها و شناسایی فرصت های بهبود معطوف خواهد کرد، گفت: واحد تحلیل سیستم ها با همکاری واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات، مکانیزاسیون فرآیند “مدیریت فرآیندها ” در بستر BPMS را در دستور کار خود قرار داده است .

نوراللهی افزود: ممیزی داخلی مربوط به ۱۱ سیستم مدیریتی استقرار یافته در شرکت پالایش گاز ایلام شامل سیستمهای  (- IMS –  ISO10015 – ISO50001- ISO3834 – ISO26000 – ISO29001 ISO9001 – ISO14001 – ISO45001 – HSE. MS ) به صورت یکپارچه برگزار انجام و با همکاری واحدهای مختلف موضوع رفع عدم انطباق های شناسایی شده پیگیری و شرایط برای ممیزی خارجی فراهم شد.

وی اظهار داشت: مدل تعالی سازمانی به عنوان یک مدل جامع و کل نگر در حوزه مدل‌ها و سیستم‌های مدیریتی با یک هدف بلندمدت در حوزه تعالی آغاز شده و شرکت پالایش گاز ایلام با حضور در ۳ دوره جایزه سرآمدی و بهبود مستمر شرکت ملی گاز ایران موفق به کسب تقدیرنامه ۵ ستاره شده است ضمن این که در سال جاری پروژه ای با هدف دریافت خدمات مشاوره تعالی سازمانی جهت حضور در ارزیابی تعالی سازمانی سال ۱۴۰۲ در سطح تندیس در حال انجام است.

https://roydadnaft.ir/28223کپی شد!