تعمیرات اضطراری سیستم لوله کشی داخل واحد نمک زدایی نفت شهر پایان یافت

عملیات تعمیرات اضطراری سیستم لوله کشی داخل واحد نمک زدایی نفت شهر به منظور جلوگیری از گسترش خوردگی لوله ها و تاسیسات و در نتیجه جلوگیری از ایجاد حوادث ناخواسته و قطع جریان تولید، طی مدت ۱۵ روز با موفقیت پایان یافت.

به گزارش پایگاه خبری رویداد نفت به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، مهندس محسن بیات رئیس منطقه عملیاتی نفت شهر/ تنگ بیجار با اعلام این خبر گفت: با توجه به اهمیت تولید در منطقه عملیاتی نفت شهر به جهت مشترک بودن میدان با کشور عراق و به دلیل خوردگی بیش از حد لوله های داخل واحد نمک زدایی نفت شهر با هدف جلوگیری از وقفه در تولید نفت، بالابردن ضریب ایمنی و پیشگیری از آثار زیانبار زیست محیطی در بدترین شرایط اقلیمی و با وجود گرمای طاقت فرسا و وجود ریزگردها، عملیات تعمیرات اضطراری خطوط لوله آغاز و در نهایت در اقدامی جهادی این تعمیرات پس از ۱۵ روز با موفقیت به اتمام رسید.

مهندس بیات در ادامه به تشریح مراحل انجام این عملیات پرداخت و گفت: تعمیرات شامل جوشکاری ۱۹۰ سر لوله در سایزهای مختلف، تمیزکاری، شستشو و بازرسی تجهیزات و ظروف داخل واحد ، برج گوگردزدا، سیستم کلوز درین و پیش گرم کننده نفت بوده است. 

در این تعمیرات همچنین تعمیر و تنظیم مجدد کلیه شیر های ایمنی، سرویس و تست عملکرد شیرهای قطع اضطراری، بازرسی و تعمیر کلیه تجهیزات برقی و ابزار دقیق انجام گرفت و مطابق برنامه اعلام شده تعمیرات به پایان رسید.

وی تصریح کرد: تعمیر و نوسازی سیستم لوله کشی تاسیسات منطقه عملیاتی نفت شهر با مشارکت واحدهای تعمیرات، تعمیرات خطوط لوله، ابزار دقیق، بهره برداری، تعمیرات برق، HSE، حراست، کالا و … انجام گرفت. 

بر اساس این گزارش ، واحد بهره برداری نفت شهر در فاصله ۲۲۰ کیلومتری غرب کرمانشاه و ۶۰ کیلومتری شهرستان قصر شیرین قرار دارد ، نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فراورش، شیرین سازی و نمک زدایی به تلمبه خانه نفت شهر ارسال، که در نهایت بخشی از خوراک پالایشگاه نفت کرمانشاه را تامین می نماید.

https://roydadnaft.ir/24734کپی شد!