قیمت نفت در حالی افزایش می‌یابد که عربستان از کاهش تولید حمایت می‌کند و تمرکز به سمت فدرال رزرو می‌رود

قیمت نفت در روز پنجشنبه به دلیل کاهش عرضه ناشی از کاهش تولید عربستان سعودی و توقف احتمالی افزایش نرخ بهره آمریکا و نگرانی‌ها نسبت به ضعف در جبران تقاضا و رکود اقتصاد جهانی، اندکی افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری رویداد نفت به نقل از رویترز، در نشست اوپک پلاس در روز یکشنبه، عربستان سعودی اعلام کرد که تولید نفت خام خود را در ماه جولای به میزان یک میلیون بشکه در روز کاهش خواهد داد، زیرا این گروه تولیدکننده به دنبال افزایش قیمت‌ها هستند.

نفت خام برنت تا ساعت ۱۳:۲۸ به وقت گرینویچ با ۲۵ سنت یا ۰٫۳ درصد افزایش به ۷۷٫۲۰ دلار در هر بشکه رسید. قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۲۰ سنت معادل ۰٫۳ درصد افزایش به ۷۲٫۷۳ دلار رسید.

تاماس وارگا از دلال نفت PVM گفت: «با خارج شدن از نشست اوپک پلاس، تمرکز اکنون به سمت حرکت بعدی که فدرال رزرو در نشست هفته آینده انجام خواهد داد، تغییر می کند.

وارگا افزود: اجماع فزاینده ای وجود دارد که بانک مرکزی از افزایش نرخ بهره خودداری می کند، که می تواند قیمت نفت را حتی قبل از اینکه کاهش عرضه شروع به تخلیه ذخایر جهانی نفت کند، افزایش دهد.

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز انتظار دارند که فدرال رزرو آمریکا در نشست ۱۳ تا ۱۴ ژوئن خود نرخ بهره را افزایش ندهد. اما اقلیت قابل توجهی انتظار حداقل یک افزایش دیگر در سال جاری را دارند.

با این حال، افزایش غیرمنتظره نرخ در کانادا به سرمایه گذاران دومین یادآوری هفته را – پس از تشدید سیاست پولی بانک مرکزی استرالیا – داد که افزایش نرخ بهره جهانی هنوز انجام نشده است.

Yeap Jun Rong، استراتژیست بازار IG گفت: «قیمت نفت اخیراً در تلاش برای بهبود بوده است». “اما این یک مبارزه بوده است.”

دلار آمریکا در روز پنجشنبه اندکی ضعیف‌تر شد و نفت را برای خریداران دارای ارزهای دیگر ارزان‌تر کرد.

هر دو شاخص نفتی در روز چهارشنبه با حمایت طرح عربستان سعودی حدود ۱ درصد افزایش یافتند، اگرچه با افزایش ذخایر سوخت ایالات متحده و داده های ضعیف اقتصادی چین این افزایش قیمت محدود شد.

افزایش بیش از حد انتظار در ذخایر بنزین در ایالات متحده باعث نگرانی در مورد تقاضا شد در حالی که ذخایر نفت خام ایالات متحده کاهش اندک ۴۵۱۰۰۰ بشکه ای را ثبت کرد.

https://roydadnaft.ir/24707کپی شد!