پیشرفت فیزیکی پتروشیمی دهلران به ۴۸ درصد افزایش یافت

مدیر سایت پتروشیمی دهلران گفت: پیشرفت فیزیکی فاز اول این سایت که بهمن سال گذشته، ۲۴ درصد بود که در پایان اردیبهشت ماه سال جاری این میزان به ۴۸ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری رویداد نفت، مصطفی درگاه روز شنبه در نشست شورای اشتغال استان ایلام اظهار کرد: پتروشیمی دهلران در زمینی به مساحت ۲۰۰ هکتار در ۲ فاز تعریف شده که فاز اول الفین و فاز دوم آن پایین دستی و شامل اچ‌تی‌پی، ال‌ال‌دی‌پی و پ‌پ است.

مدیر سایت پتروشیمی دهلران تاکید کرد: این سایت محصولاتی از قبیل اتیلن به میزان ۶۲۰ هزار تن، پلی پروپیلن ۱۴۰ هزار تن ، نفت کوره ۴۹ هزار تن و بنزین پیرولین ۴۳ هزار تن تولید می کند.

درگاه یادآور شد: خوراک فاز اول از ال‌ان‌جی‌ال ۱۳۰۰ دهلران با فاصله ۵۵ کیلومتر، آب پروژه به میزان ۲۱ میلیون مترمکعب از سد مخرجی دویرج و برق نیز از نیروگاه صبا دهلران که داخل پلان وجود دارد، تامین می شود.

وی با بیان اینکه ۶۳ درصد از نیروهای پتروشیمی دهلران بومی هستند، گفت: بهمن ۱۴۰۰ تعداد ۹۸۹ نفر در این مجموعه مشغول کار بوده اند که این میزان آمار اشتغالزایی در اسفند ماه سال گذشته به ۲ هزار و ۳۹۵ نفر افزایش پیدا کرده است.

به گفته درگاه با رفع موانع و تخصیص نقدینگی افق ما برای پایان سال ۱۴۰۲ حدود سه هزار و ۹۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد بود.

https://roydadnaft.ir/24564کپی شد!