۱۳ میلیارد دلار محصولات پتروشیمی از استان بوشهر صادر شد

استاندار بوشهر از صادرات بیش از ۱۳ میلیارد دلار محصولات پتروشیمی از استان در سال گذشته خبر داد و گفت: لازم است درصدی از سود محصولات صنایع از جمله نفت، گاز و پتروشیمی به توسعه استان اختصاص یابد.

به گزارش پایگاه خبری رویداد نفت از بوشهر، احمد محمدی‌زاده ظهر امروز در نشست بررسی راه‌اندازی اندیشکده حکمرانی استان بوشهر جایگاه این استان در عرصه‌های مختلف را مورد بررسی قرار داد و اظهار داشت: استان بوشهر ظرفیت بالایی در حوزه دریا و کشاورزی و نفت و گاز و پتروشیمی دارد و استفاده از این ظرفیت‌ها، گامی در مسیر توسعه روزافزون است.

وی با بیان اینکه امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام سال ” مهار تورم و رشد تولید” نامگذاری شده است تصریح کرد: بدون تردید، استفاده بهینه از ظرفیت‌های استان، موجبات تحقق شعار سال را فراهم می‌کند.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه در کشورهای توسعه یافته، بخشی از سود حاصل از تولیدات صنایع مهم را به توسعه محیط پیرامونی صنعت، تخصیص می‌دهند خاطر نشان کرد: اگر در استان‌های بوشهر، خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد که منبع عمده نفت و گاز و پتروشیمی هستند، این مهم عملی شود شاهد توسعه پایدار خواهیم بود.

محمدی‌زاده با تأکید بر اختصاص درصدی از سود محصولات صنایع از جمله نفت، گاز و پتروشیمی به توسعه استان تصریح کرد: در دنیا مرسوم است که ۳ درصد از سود صنایع به توسعه منطقه میزبان صنعت تخصیص یابد و اگر استان بوشهر، فقط از یک درصد سود محصولات نفت و گاز و پتروشیمی بهره ببرد، افزون بر یک میلیارد دلار است که می‌تواند استان را متحول کند.

وی از صادرات بیش از ۱۳ میلیارد دلار در حوزه محصولات پتروشیمی از استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: علاوه بر آن، نفت و گاز و میعانات گازی نیز درآمد بالایی دارند و اکنون ۱۵ درصد تولیدات نفت فلات قاره در استان انجام می‌شود.

استاندار بوشهر در ادامه به لزوم استفاده بهتر و موثرتر از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی اشاره کرد و افزود: به هر میزان کارها را به بخش خصوصی و غیردولتی واگذار کنیم، ضمانت تداوم بیشتری دارند و در استان در این مسیر اهتمام جدی داریم.

محمدی‌زاده با اشاره به تدوین سند آمایش استان نیز گفت: سند آمایش سرزمینی و توسعه استان بوشهر مبتنی بر اقتصاد دریا محور است و در آینده، تولید و اشتغال استان بر پایه دریا و سواحل خواهد بود.

https://roydadnaft.ir/24238کپی شد!