پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد؛ حامی سازندگان داخلی و شرکت‌های دانش بنیان

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از اجرای طرح های توسعه ای و افزایش ظرفیت در این مجتمع گازی، تامین کالاهای مورد نیاز صنعت از داخل کشور، حمایت ویژه از سازندگان داخلی و شرکت‌های دانش بنیان در سال جاری خبر داد.

به گزارش شرکت ملی گاز ایران، یحیی فیضی در حاشیه بازدید از بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با اعلام این خبر، افزود: با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام “مهار تورم، رشد تولید” برنامه های مختلفی در این دو حوزه به طور جداگانه در این پالایشگاه پیش بینی شده است.

وی اظهار داشت: در همین راستا و برای تحقق “رشد تولید”، طرح‌های مختلف توسعه‌ای و افزایش ظرفیت شامل طرح فروش گاز کربنیک خروجی واحد تغلیظ گاز اسیدی، فاز دوم واحد تغلیظ گاز اسیدی، طرح بازیابی پساب های خروجی پالایشگاه، طرح تامین خوراک پالایشگاه و فاز دوم ذخیره سازی گاز در دستور کار قرار گرفته است.

وی ادامه داد: همچنین برای “مهار تورم”، اقداماتی نظیر بهینه کردن بودجه‌های جاری، سرمایه‌گذاری در امور زیربنایی، بیشینه کردن جذب بودجه های سرمایه ای، انضباط مالی، مولدسازی دارایی های شرکت، افزایش بهره وری نیروی کار نیز پیش بینی شده است.

فیضی با اشاره به این‌که در راستای حمایت از کالای ایرانی و سازندگان داخلی اقدامات بیشماری انجام شده، گفت: در همین راستا ضمن تاکید بر استفاده از توان شرکت های داخلی، امکان بومی سازی اقلام راهبردی پالایشگاه و همچنین استفاده از خدمات شرکت های دانش بنیان در حال انجام بوده، ضمن این‌که ۵ پروژه تولید بار اول نیز با شرکت‌های دانش بنیان در حال پیگیری است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد خاطرنشان ساخت: جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه “رشد تولید” همکاری با شرکت های سازنده در خصوص بومی سازی کالای مورد نیاز پالایشگاه، اشتغال‌زایی و افزایش سطح تولیدات داخلی، توانمندسازی و افزایش سطح فنی نیروی کار بومی به منظور انجام بهینه تعمیرات، کاهش توقفات ناخواسته واحدهای عملیاتی، استفاده از روش های نوین ارائه شده توسط شرکت های داخلی در تعمیر قطعات و تجهیزات و در نتیجه افزایش طول عمر آن‌ها در حال انجام است.

وی اضافه کرد: بومی سازی کامل تجهیزات و نیز استفاده از اقلام یدکی جایگزین تولید داخل که باعث صرفه جویی ارزی و در دسترس بودن این کالاها در زمان نیاز شده، از دیگر اقدامات پالایشگاه گاز خانگیران برای مهار تورم است.

فیضی تاکید کرد: در حال حاضر کل مواد شیمیایی مصرفی واحدهای عملیاتی (۵۰ قلم کالا) است که ۹۰ درصد از این اقلام از شرکت های داخلی تامین می‌شود.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در پایان، بیان داشت: بخشی از مواد شیمیایی که از شرکت‌های خارجی خریداری می‌شده، با اعتماد بر توان شرکت های دانش بنیان داخلی بومی سازی شده که از این میان می توان به کاتالیست های مورد نیاز فرآیند تولید اشاره کرد.

https://roydadnaft.ir/24134کپی شد!