تجهیز ناوگان شرکت ملی نفتکش به تجهیزات پردازش آب‌توازن شرکت دانش بنیان ایرانی

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران از نصب موفق دستگاه پردازش آب‌توازن رادکلین بر روی یکی از نفتکش‌های غول پیکر این شرکت خبر داد.

حسین شیوا، با اشاره به این موفقیت، اعلام کرد: همسو با تاکیدات مقام معظم رهبری بر حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، پس از چندین سال حمایت مدیریت فنی و عملیات ناوگان شرکت ملی نفتکش از این شرکت دانش بنیان داخلی، امروز شاهد به ثمر نشستن این تلاش‌ها هستیم.

وی با اشاره به اهمیت استراتژیک ناوگان شمنا در تامین منافع ملی و حفظ جریان صادرات نفت و فرآورده های نفتی، بیان کرد: به رغم پیچیدگی‌ها و حساسیت‌های عملیاتی ناوگان، این نفتکش غول پیکر، اولین شناور تحت پرچم ایران است که یک سیستم تصفیه آب‌توازن ساخت داخل را نصب کرده است.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش خاطر نشان کرد: کنوانسیون مدیریت آب‌توازن کشتی‌ها به منظورجلوگیری از انتقال گونه‌های مهاجم آبزی از طریق کشتی‌ها از تاریخ ۸ سپتامبر ۲۰۱۷ لازم الاجرا شده و به سبب عضویت ج.ا.ایران در این کنوانسیون، ناوگان ملکی کشور موظف به نصب سامانه تصفیه آب‌توازن هستند. 

حسین شیوا یادآور شد: شرکت دانش بنیان سازنده این دستگاه با کمک و نظارت مدیریت فنی و عملیات ناوگان شرکت ملی نفتکش، پیش از این موفق به دریافت تاییدیه‌های Basic Approval و Final Approval از سازمان بین المللی دریانوردی شد.

https://roydadnaft.ir/23501کپی شد!